קדרות

קדרות - עבודת האבניים כקסם בחומר

בספרו "המערה" מתאר הסופר הפורטוגזי ז'וּזֶה סראמאגו (José de Sousa Saramago), את המושג "חוכמת ידיים" כ"שכל קטן" הנמצא בגב כף היד. אין ספק כי עבודת האבניים מייצגת חוכמת ידיים באופן המובהק ביותר: העבודה מבוססת כמעט לחלוטין על רגש, מגע, מישוש, זרימה ותנועה. בבית בנימיני ניתן להתנסות ברמות שונות של עבודה באבניים ולחוש כיצד ניתן ליצור קסם בחומר.

קורסים לקדרות בתל אביב בבית בנימיני

קורסים למתחילים

קורסים למתקדמים

קדרות - רעיה שטרן

קדרות - רעיה שטרן

אבניים ליצירת כלים שימושיים

האבניים שהומצאו ככל הנראה במסופוטמיה בשנים 4000-6000 לפנה"ס הינם מכשיר טרום תעשייתי בו מתקיים קשר ייחודי בין אדם ומכונה. בעבר שימשו האבניים (גלגל) ליצירת כלים שימושיים, אולם לאחר המהפכה התעשייתית הפכו לכלי ייצור המשמש היום בסטודיו של היוצר הקרמי לפיתוח שפה אישית. העבודה באבניים היא חווייתית מאוד ומאפשרת באופן בו זמני חוויה של עשייה, יצירת כלים שימושיים, יצירת אובייקטים פיסוליים וכדומה. זוהי חוויה פיזית ורוחנית כאחד – המאפשרת נדבך אחרי נדבך לפתח סדרות של עבודות על פי רצון היוצר.

קדרות - רעיה שטרן

קדרות - רעיה שטרן

ללמוד לעבוד באבניים

תהליך החניכה בעבודה באבניים הוא ממושך, ורכישת המיומנות מתבצעת תוך כדי אימון ועבודה בסטודיו. זהו תהליך מתגמל שגלום בו עושר של עשייה המשלב בין חוויה לאינטלקט, חידוד התמצאות חומרית במרחב תלת ממדי ומפגש בין תחושה לחוכמת כפיים.

בקורסי הקדרות של בית בנימיני ניתן ללמוד את עבודת הגלגל במרוכז ובכל הרמות – עם מיטב המורים: החל מהקניית מיומנויות וטכניקות בסיסיות לעבודה באובניים, דרך פיתוח מיומנויות של יוצרים העובדים באבניים ומעוניינים לשפר אספקטים טכניים ועיצוביים – תוך בחינה צורנית, אסטטית ופונקציונאלית של הנפחים, דרך הכרות עם טכניקות ואופני בנייה שונים של כלים גדולים בבניית יד ועל האובניים ועד לניתוח המשמעויות הרעיוניות ופיתוח גישה ניסיונית בעבודה באבניים.

צפו בסרטון על לימודי קדרות בתל אביב בבית בנימיני

בכל קורסי הקדרות בבית בנימיני אנו שמים דגש על:

  • הקניית מיומנויות וטכניקות בסיסיות לעבודה באבניים
  • התייחסות עכשווית לעבודת האבניים לצד לימוד הטכניקה המסורתית
  • טיפול צבעוני ועיטור פני השטח הקרמיים
  • הקניית הרגלי עבודה נכונים
  • הקפדה על סביבת עבודה איכותית ובטוחה