2019 תחנה בזמן

הגלריה הקטנה מציגה את עבודותיהם של שלושת בוגרי מלגת סטודיו ראשון 2018-2019 אלון יונג, אסתר פרץ, דורון נעמה גלפר

אוצרת: רוית לצר

פתיחה: יום חמישי  19/9/2019, בשעה 19:30

נעילה: יום רביעי, 16/10/2019, בשעה 19:00

מלגת 'סטודיו ראשון' מזמנת לזוכים בה הרפתקה אנושית וחומרית כאחד. שנת המלגה מאפשרת התמקצעות והתמחות בתחומים שונים: קדרות, בניית יד, פיסול פיגורטיבי, מחקר טכנולוגי, ניהול סטודיו ועוד. המפגש עם מרצות ומרצי בית הספר ועם אמני תכנית 'שהות אמן' בבית בנימיני מזמן התבוננות ולמידה מעמיקה של אופני לימוד שונים ומגוונים ובחינה של מהלכי חשיבה ויצירה של אמניות ואמנים פעילים בתחום. במשך שנת המלגה לצד העבודה והלמידה בבית הספר ממשיכים המלגאים להתפתח וליצור גוף עבודות שעבור חלקם הוא המשך ישיר של תקופת הלימודים ועבור אחרים גוף עבודות חדש.

אלון יונג, בוגר המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל, רואה באדם בעל חיים שהינו חלק מהמערכת האקולוגית. אלון עוסק בעבודותיו בשאלות הנוגעות בתפישותיו של האדם ובסביבה בה הוא חי מן התקופה בה היה חלק מן הטבע ועד ימינו אנו בהם הוא תופש את עצמו כנפרד מהטבע וכשולט בו. אלון מציג בתערוכה זוג פסלים וסדרת מיכלים דרכם הוא בוחן היבטים שונים של נושאים אלו.

אתי פרץ, בוגרת המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל, בחרה להתמקד בעבודת הגלגל ליצירת שתי סדרות אובייקטים שונות. הראשונה עוסקת בפירוק והרכבה של כלים שימושיים שונים הנבנים בדיוק רב לכדי אובייקט אחד המסמן בהיותו מורכב את הפוטנציאל החבוי בין חרכיו. הסדרה השנייה  עוסקת בנפחים שלמים ומושלמים, רכים ועגלגלים אשר בנויים כגוף אחד המורכב לכאורה מכמה גופים המפוענחים על ידי עיני המתבונן.

דורון נעמה גלפר, בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר, מתייחסת לגוף האשה וקימוריו בסדרת אובייקטים הנקראת קימורים. המחקר הטכנולוגי / צבעוני קיבל את השראתו מן הריבוי והגיוון האנושי והמשיך משם למחוזות נוספים. בסדרה נוספת מציגה דורון פסלוני נשים, פרשנות אישית אינטימית שלה לקמעות, פסלוני אלילים וצלמיות פריון. מיניותן של הצלמיות מוקצנת ומלאה הומור, יכולת ההכלה שלהן, פשטות הנגיעה והחן הופך אותן לחפצים יקרי ערך.

 

back to top