ילד ישן בכד חומר ביוגרפי

אוצרת: טלי תמיר

שיח גלריה עם האוצרת: 28.10.16 יום שישי בשעה 11:30

האמנים המשתתפים: שמאי גיבש, יואב אפרתי, הדרה רבינוביץ, דב הלר, טליה טוקטלי, גליה פסטרנק, הדס רוזנברג-ניר  מתן ישראלי וצבי ישראלי

פתיחה: יום חמישי 29.9.16 בשעה 19:30

נעילה: 12.11.16

על התערוכה:

בתערוכה יציגו 8 אמנים שעוסקים בחומרים ביוגרפיים תוך שימוש בחומר קרמי, או הפוך: אמנים שעובדים בחומר קרמי, תוך שימוש בחומרים ביוגרפיים. התערוכה עוסקת בקשר שבין גוף וחומר, מיכל ונרטיב, כלי וזיכרון, חרדה והטבעה, פורצלן והיסטוריה, מטבע ודיוקן, רכות והקשחה, קליעה ולישה, צניחה ותפיחה, צלחת וייצוג.

הצלחת הופכת למראה מתהפכת, המשקפת דיוקן. הדיוקן מכוסה על ידי האוכל ומתגלה תוך כדי תהליך האכילה – ביוגרפיה של עיכול הנחשפת בזמן אמת. שם במקום הקמור המכונה צלחת – נאגרים סיפורים על הורים ועל ילדות על גוף ועל מוות. בין המסגרת האובלית של הדיוקן לבין עיגול הצלחת מתקיים קשר בין רשמיות לפרברסיה – בין ייצוג להסתרה וקניבליזם. החימר הרך מתעצב לכל צורה ויכול לחדור לתוך הבית ולהתאים עצמו לרהיטים – סוג של חדירה סמויה, נצמדת, קשה לטאטוא.

הקרמיקה כחומר מסתובב על ציר האובניים – מסתחרר וגורף אתו סיפורים, מגעים, קולות ודיבורים. הגוש נזרק אל הציר כשהוא אנונימי וחסר צורה. הוא מתעצב על האובניים, תוך כדי סיבוב, גדל ומתארך – האין זה סיפור חיים?

back to top