19/05/2024, ראשון, 20:00, מפגש בזום עם Michael Sherrill

חבל האפלצ'ים כערש תרבות הקראפט באמריקה

מרצה: Michael Sherrill , ארצות-הברית

בתקופה שבה המהפכה התעשייתית שינתה את העולם, האנשים שחיו בהרי האפלצ'ים הדרומיים שבארצות הברית עדיין היו תלויים בכישוריהם כדי ליצור את הדברים הדרושים לתמיכה בחייהם, להזנת הגוף והנפש שלהם. בשל היותם מבודדים משהו ובשל דבקותם בדרכים המסורתיות ליצירת חפצים, נוצרה באזור תרבות שתמכה ושימרה מלאכות יד.אזור צפון קרוליינה היה המקום בו נוסדו לימודי היערנות והוא הפך גם למקום היווסדו של בית הספר לקראפט פנלנד (Penland the School of Craft) ומוסדות אחרים העוסקים בקראפט.

האמן מייקל שריל מספר שכבר בימיו בתיכון שאף להיות קדר. לדבריו, ההרים של צפון קרוליינה היו המקום הכי הגיוני עבורו כסביבת עבודה, מקום בו הקראפט הוא חלק מרכזי מהתרבות ומחיי היום יום. במהלך המפגש איתו יחלוק האמן את מחשבותיו על יצירת קראפט מתוך שנים של התבוננות ביוצרי עבר ויוצרים עכשוויים וכמי שרואה את עצמו מזוהה עם תנועת האמנות-אומנות (Arts And Crafts movement). כמו כן, נתבונן יחד בעבודותיו ושריל ישתף אותנו בתובנות שלו לגבי המקום בו הוא חי ועובד ומדוע זה כל כך חשוב בעיניו בהקשר הרחב של תרבות הקראפט והאמנות כיום.

מייקל שריל – אמן קרמיקה מצפון קרוליינה, ארצות הברית. החל משנות התשעים יוצר שריל פסלים מפורצלן, מתכת וזכוכית בעיקר באמצעות שימוש באקסטרודר. לפני כן, בשנות השבעים והשמונים עסק בעיקר ביצירת כלים שימושיים במגוון טכניקות והתמחה בייצור קומקומים ובשריפת מלח. את הידע המקצועי הרב שלו רכש בכוחות עצמו במהלך השנים והוא הושפע מאוד ממסורת הקדרות המקומית של צפון קרוליינה וכן מאמנים שעבדו בפנלנד. עבודתיו של שריל מוצגות מזה שנים ברחבי העולם ונמצאות באוספים רבים – מוזיאליים ופרטיים.

לאורך השנים יצר שריל גם את כלי העבודה שלו. בעקבות העניין שגילו עמיתיו הקים את Mudtools – חברה לייצור כלי עבודה, שהצבעוניות, הנוחות והפונקציונליות הם מסימני ההיכר שלהם. כיום, אפשר למצוא אותם כמעט בכל ארגז כלים אישי של קרמיקאים ברחבי העולם.

 

דמי כניסה למפגש בודד: 40 ₪ לקהל הרחב / 30 ₪ לסטודנטים של בית בנימיני והאקדמיות

מחיר חבילה של 7 הרצאות: 210 ₪ 

לרכישה דרך האתר / לפרטים נוספים: 03-5182257 או  [email protected]

*יתכנו שינויים בתוכנית המפגשים

 

back to top