12/04/2024, שישי, 10:00 מפגש הדגמות בבית בנימיני עם ג'קרנדה קורי ויבגניה קירשטיין

יצירת נרטיב בצורה ובעיטור

משתתפות: ג'קרנדה קורי, יבגניה קירשטיין

ג'קרנדה קורי – אמנית קרמיקה ומרצה, בעלת תואר שני בפילוסופיה ואמנות מהתוכנית הבינתחומית של אוניברסיטת תל אביב ובוגרת המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית, בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים, חיה ויוצרת בתל אביב.
עבודותיה של קורי – כלים שימושיים ופיסוליים – מתכתבות עם המסורת הקרמית ומתייחסות לצורות ארכיטיפיות כמו אגרטל או קערה מזווית ייחודית עכשווית. קורי יוצרת אובייקטים צבעוניים, לרוב בקנה מידה גדול. בשנים האחרונות היא עובדת על מיצבים מותאמי חלל המורכבים מאלמנטים קרמיים רבים וצבעוניים השואבים השראה מהאסתטיקה של ארץ מולדתה – מקסיקו, מקרמיקה פרה-קולומביאנית, מעבודות של אנטוני גאודי ועוד. לאחרונה, מעסיקות אותה ההשלכות של התחממות כדור הארץ וזיהום אקולוגי והיא משקפת את דאגתה בעבודות האחרונות שיצרה והציגה.
במפגש איתה תדגים קורי יצירת כלי גדול ממדים על האבניים, טיפול בפני השטח שלו ותספר על עבודותיה והנושאים שמעסיקים אותה ביצירתה.

יבגניה קירשטיין – אמנית קרמיקה, ציירת ומאיירת, בוגרת המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית, בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים, חיה ויוצרת בירושלים.
קירשטיין יוצרת אגרטלי קרמיקה עליהם היא מציירת כעל קנבס תלת ממדי ציורים המתייחסים לנושאים חברתיים, תרבותיים ופוליטיים. לדבריה, כשהיא ניגשת ליצור היא מתחילה בבניית גוף קרמי – קובעת את צורתו, גודלו והטקסטורה שלו מבלי לדעת את הסיפור המדויק שהיא מעוניינת לספר עליו. האגרטלים שלה חוקרים את מורכבות החיים, חושפים אמיתות לא נוחות ומזמינים התבוננות בנושאים חברתיים שהתעלמו מהם בשילוב הומור ורגישות רבה. 
במהלך המפגש תציג האמנית מבחר מעבודותיה ותדגים כיצד היא ניגשת לחומר לבניית הצורה וכיצד היא מתאימה לה סיפור צבעוני ועכשווי.

דמי כניסה למפגש בודד: 40 ₪ לקהל הרחב / 30 ₪ לסטודנטים של בית בנימיני והאקדמיות

מחיר חבילה של 7 הרצאות: 210 ₪ 

לרכישה דרך האתר / לפרטים נוספים: 03-5182257 או  [email protected]

*יתכנו שינויים בתוכנית המפגשים

 

back to top