ראשון 21.02.21 / 20:00 / 1X1: אמניות ישראליות על אמנים מחו"ל

'מעל ומתחת לפני השטח'- סדרת מפגשים בבית בנימיני

משתתפות: שמחה אבן חן, אסתר בק, רונית ברנגה, יעל נובק, רחלי רוטמן גרג'י 

חמש אמניות ישראליות מכוונות זרקור על אמנים מגוונים ומרתקים מחו"ל שאת עבודותיהם פגשו בדרכן בעולם הקרמיקה. במהלך המפגש יספרו האמניות על הייחודיות שמוצאות ביצירתם של האמנים מחו"ל, על המפגש הראשון עם יצירתם, השפעת האמנים על אופן חשיבתן על העיסוק בחומר הקרמי ותהליך היצירה, על השראה ועל האפשרויות האינסופיות הגלומות ביצירה בחומר קרמי.

שמחה אבן חן תדבר על עבודותיה של Tamara Van San, פסלת בלגית צעירה היוצרת במגוון חומרים, בהם חומר קרמי. פסליה מופשטים, מלאי צבע ומאתגרים את הצופה להפעיל את הדמיון כדי להבין מה הוא רואה.

אסתר בק תרחיב על שני אמני קרמיקה ותיקים ומפורסמים שהשפיעו רבות על תפיסתה את החומר– האמן הצרפתי Claude Champy והאמן היפני – Koie Ryoji שנפטר לאחרונה. שניהם השפיעו עליה עמוקות בעבודותיהם האקספרסיביות, בחופש, ביצריות ובתפיסה האסטטית הלא קונבנציונלית שעומדת בבסיס יצירתם. 

רונית ברנגה תסקור מבחר מפסליה של האמנית האמריקאית  Beth Cavener, פסלת קלאסית, הידועה בזכות פסלי חומר אקספרסיביים של בעלי חיים. פסלים אלה הופכים לפורטרטים פסיכולוגיים אנושיים, דרכם היא חושפת את מורכבות ההתנהגות האנושית. במהלך המפגש תעמוד ברנגה על הייצוגים הפסיכולוגים של הדמויות של Cavener ועל משיכתה לפסליה.

יעל נובק תדון בעבודותיהם של האמנים האמריקאים Jeff Oestreich , קדר ותיק שהשתלם בתחילת דרכו בסדנה של Bernard Leach באנגליה ובמהלך השנים השתתף בסדנאות ותערוכות ברחבי העולם, והאמן Jason Walker היוצר פסלים מרתקים המשלבים שני עולמות – הטבע והטכנולוגיה. נובק תדבר על השפעת השניים על עבודתה – המשמעות של עבודת הגלגל כנקודת מוצא, האפשרויות הטמונות במשחקי הרכבה של אלמנטים מתועשים, וכן תעמוד על גישתו המעניינת והמאתגרת של Walker לטבע.

רחלי רוטמן גרג'י תספר על עבודותיה גדולות הממדים של האמנית הבריטית ילידת פקיסטן Halima Cassell , היוצרת אובייקטים פיסוליים קרמיים בעלי אלמנטים גיאומטריים חזקים ודפוסים חוזרים בהשראת המוטיבים הנמצאים בארכיטקטורה האסלאמית ובעיצוב פני שטח בצפון אפריקה. רוטמן תרחיב על המפגש המקרי עם עבודותיה של הלימה בגלריה בסקוטלנד ועל התכתבות מרגשת איתה.

להרשמה ולפרטים נוספים: לחיצה על הכפתור הצהוב "להרשמה"

דמי כניסה למפגש בודד: 35 ₪ לתשלום דרך האתר

*יתכנו שינויים בתוכנית המפגשים

back to top