ראשון 20.12.20 / 20:00 / סטודיו משלי

'מעל ומתחת לפני השטח'- סדרת מפגשים בבית בנימיני

משתתפים: אבי בן שושן, אחיה כנה, גור ענבר, שרה קמינקר, רעות רבוח

בוגרי מלגת 'סטודיו ראשון' של בית בנימיני מהעשור האחרון ידברו על יצירתם בימים אלה ובמהלך התקופה מאז סיימו את שנתם בפרויקט ויצאו לאור כיוצרים עצמאים העוסקים במגוון היבטים של יצירה בחומר קרמי. על תהליכי עבודה, השראה, התמודדות יומיומית כיוצרים עצמאים, על השפעת 'סטודיו ראשון' על דרכם המקצועית ועל יצירה בימי קורונה.

אבי בן שושן – בוגר 'סטודיו ראשון' שנת 2018 – "העניין שלי נוטה ללואו־טק; לייצר בעצמי ולגעת בדברים שנובעים מעולם התוכן שלי, כמו אמנות או יחסי גוף ואוביקט, ושיש להם גם ממד תוכני – היסטורי. חשוב לי להציב את האובייקטים שאני מעצב על ציר הזמן ושיהיו להם הקשרים ונקודות התייחסות ׳מוצקות׳".

אחיה כנה –  בוגר 'סטודיו ראשון' שנת 2015 – "העבודות שלי עוסקות ב פשטות, בלא מושלם, באמיתי. אני רוצה להגיע בתוך המרחב הפנימי שלי לנקודה של תמציתיות, אנושיות, כנות, זיקוק ואינטימיות. במהלך הניסיון הבלתי נגמר הזה אני יוצר פסלים חדשים-ישנים".

גור ענבר – בוגר 'סטודיו ראשון' שנת 2016 – "אני מאוד אינטואיטיבי ביצירה – השראה יכולה להגיע מסרטוני יוטיוב של סריגה או שזירה ועד צביעת בדים ותסרוקות. אני תמיד בדרך לאנשהו, לרב לא יודע לאן. מנסה עדיין להבין מה מושך אותי ומה מרתיע אותי במה שאני עושה ובמה שאני רואה מסביבי. נמשך מאד לצבע ולהקשרים ולתגובתיות אותה הוא עשוי לעורר".

שרה קמינקר – בוגרת 'סטודיו ראשון' שנת 2014 – "בעבודות שלי אני מנסה לשלב את המפגשים הפנימיים שלי. תחומי העניין שאני נמשכת אליהם ושמרכיבים אותי הם חיפוש הזהות שלי במרחב הגלובלי ובמרחב האישי. אני מנסה בשנים האחרונות ל'כתוב' דרך העבודות שלי את סיפור חיי בעזרת פיסות מידע אותנטי / ממוצא של הסביבה ושלי. כמו כן, אני מוצאת את עצמי מחפשת יותר שאלות מאשר תשובות באשר לתפיסות – מי הם בני האדם, איזה מן אדם אני ומה מגדיר אותי נפשית ופיזית".

רעות רבוח – בוגרת 'סטודיו ראשון' שנת 2015 – " אני יוצרת בסטודיו שלי, בחלל קטן עם אור גדול שממלא את הצורך המהותי שבי לחומר הקרמי. בדיוק כמו הצורך שבי לאכול במבה- פשוט לא יכולה להשאיר חבילה סגורה! אני ניגשת לעבודה בחומר מתוך מחשבה על תהליכי העבודה ותכונותיו, מה לטשטש ומה להשאיר חשוף עד להתהוות של יצירה ממשית. אני ממחזרת המון! הניסיונות הם ההנאה שלי בתהליך שלעיתים, ארוך מהמצופה".

*פרויקט מלגת 'סטודיו ראשון', מסייע לאמנים צעירים, בוגרי מחלקות ללימודי קרמיקה בבתי ספר האקדמאים ללימוד אמנות ועיצוב, באמצעות מתן חלל אישי ליצור בו ואפשרות לקחת חלק משמעותי בפעילויות השונות של בית בנימיני המיועדות ליוצרים בקרמיקה.

להרשמה ולפרטים נוספים: 03-5182257 או  benyaminiccc@gmail.com

דמי כניסה למפגש בודד: 35 ₪ (ההכנסות יסייעו בהמשך פעילותו של בית בנימיני)

*יתכנו שינויים בתוכנית המפגשים

back to top