כיתת אמן עם ELIZA AU, שי זילברמן וליאור גריידי / במסגרת תוכנית שהות אמן

כיתת אמן: שני, 9.10.23, בשעה 18:00

משתתפים: אליזה או, שי זילברמן וליאור גריידי

במסגרת תכנית שהות אמן בינלאומי, 2023, אליזה או תשוחח על עבודותיה ותדגים את הטכניקה המיוחדת שפיתחה ליצירת העבודות.

בתחילת ספטמבר הגיעה אלינו למשך שישה שבועות האמנית אליזה או, במקור מוונקובר, ב.סי. בקנדה, כיום מלמדת קרמיקה באוניברסיטת צפון טקסס.

עבודה דיגיטלית משפיעה על האופן בו היא יוצרת וצופה ביצירות אמנות. אליזה יוצרת צורות הפועלות כקווים בחלל ודפוסים המשקפים ומשכפלים זה את זה. תהליך התכנון והייצור פועלים בסנכרון זה עם זה, באמצעות שרטוטי קו בתוכנה, אשר חרוטים בעץ ובסופו של דבר יצוקים בחימר.

עבודתה חוקרת כיצד עיטורים בעבר ובהווה באדריכלות עוסק ברעיון של חלל קדוש. לעיטור ולהפשטה יש קשר הדוק, קישוט פועל כגירויים חזותיים וגם ככלי לנורמות ואידיאלים חברתיים.

במסגרת תכנית שהות אמן ישראלי, קיץ 2023, שי זילברמן וליאור גריידי ידברו על עבודותיהם ועל תכנית שהות האמן בבית בנימיני. 

שי זילברמן- קולאז' ידני נמצא בלב הפרקטיקה האמנותית שלו. טכניקה מודרניסטית זו של פירוק והרכבה מחדש, שאימץ בעשור וחצי האחרון, הפכה להיות מתודת עבודה מהותית המופיעה בצורות שונות בפרויקטים ותערוכות.

ליאור גריידי- עבודותיו הקונספטואליות במדיות שונות – כמו : פיסול, וידאו ורישום – חוקרות זהות פוליטית ומסורת, דרך שימוש פואטי באובייקטים יומיומיים ודימויים מוכרים.

תכנית שהות אמן בבית בנימיני פועלת כבר מספר שנים והתארחו בה יוצרים מישראל ומהזירה הבין לאומית. התכנית הנה פרי שיתוף פעולה בין בית הספר לאמנות הקרמיקה והגלריה בבית בנימיני. גם השנה תתמקד התכנית ביוצרים מהזירה המקומית, זוכי המלגה יקבלו עמדת עבודה בחלל הסדנה, חומרי גלם, מלגת קיום וליווי מקצועי בתחום הקרמיקה על פי הצורך.

 

* ההרצאה מיועדת לקהל הרחב ללא עלות ויש להירשם מראש

לפרטים נוספים: 03-5182257 או [email protected]

back to top