רשתות-אדמה (2022)

הספר מסכם את הקריירה הענפה של האמנית הישראלית הוותיקה רינה פלג, והוא יצא לאור במקביל לתערוכת רטרוספקטיבה שמוצגת כעת בגלריה 'אום אל-פחם'. רינה ידועה בעבודות קליעה בחומר, והספר מגלה אינספור וריאציות של טכניקה מיוחדת זו, כמו גם אבני דרך משמעותיות בקריירה שלה. הספר מלווה בפתיח של סעיד אבו שקרא, מנהל הגלריה, ובמאמרים של אוצר התערוכה והאמן ציבי גבע, של חוקרת הקרמיקה אורלי נזר, ושל האמנית והמרצה בבצלאל טליה טוקטלי.

Natural Glazes: collecting and making (2018)

ספר קטן המסביר בצורה ברורה ונגישה את טכניקת הזיגוג בחומרים טבעיים שכל אחד יכול למצוא בסביבתו הקרובה. החומרים יכולים להיות מן הצומח, החי ועוד... דרך אינטואיטיבית יותר של הכנת גלזורות עם שילוב של מעט חומרים קנויים וללא נוסחאות כימיות שמרכיבות גלזורות בדרך כלל, אלא מבוסס על אקספרימנטציה. המראה של אותן גלזורות מאוד טבעי ואורגני.

Slab-built Ceramics (2008)

הספר נכתב ב-2008 והוא אחד הספרים הבודדים שכרגע נמצא בשוק שמדבר על שיטת עבודה בטכניקת משטחים בחומר. עובדה מפתיעה, כי הרבה אמני קרמיקה בונים כילים פונקציונלים או פסלים בשיטה הפופולרית והנגישה הזו. לכן הספר הזה הוא תוספת חשובה לספריה שלנו ולסטודנטים. הספר מביא דוגמאות של 16 אמני קרמיקה והשימוש שלהם בבניה בטכניקה.

Contemporary Ceramic Art (2020)

ספר די חדש שנכתב בשנת 2020 הוא מעין coffee table book המביא לנו מבחר רחב של אמני קרמיקה עכשויים בינלאומיים, וביניהם גם הפסלת הישראלית רונית ברנגה. הבחירה של האמנים בספר נשענת על שמות מוכרים בתחום, כמו גם על מגוון הסגנונות האמנותיים, הרעיוניים והטכנולוגיים. בחירת העבודות יוצרת גיוון עכשווי מעניין ומסקרן. היא מחזקת את השיח העדכני בשדה האמנות של חדירת עבודות קרמיקה לתוך התחום האליטיסטי הזה שפעם היה סגור בפני אמנים שבחרו בביטוי דרך חומר. בשדה האמנות שכבר ראה והתנסה בכל, אמנות הקרמיקה פותחת נוף רענן ומגוון שעד כה לא היה מוכר לרוב הציבור ולאמנים, ואמנים לא מעטים בעולם התחילו לבטא את עצמם לאחרונה דרך עבודות בחומר וקיבלו נראות מאוד מדוברת בתערוכות מוזיאליות ובייצוג בגלריות חשובות לאמנות. הספר הזה הוא אחד משורה עדכנית של ספרים באותה הרוח שניתן למצוא אותם בספרית בית בנימיני.

back to top