לינקים להשראה והעשרה בזמן ההסגר, בימי הקורונה

אנו נמצאים בהסגר בזמן וירוס הקורונה, אשר מונע את הנגישות לספריה הענפה בבית בנימיני. בזמנים רגילים הספריה מביאה לסטודנטים.ות שלנו ולמבקרים.ות מגוון גדול ומרתק של ספרים בחומר, בעלי ידע מקיף והשראה אין סופית של העשייה הקרמית העולמית על כל גווניה.

בימים האלה אנו תלויים יותר מן הרגיל באינטרנט ומבלים מול המסכים יותר שעות. נשמח לחלוק אתכם.ן חומרים מעניינים שיוכלו להוות השראה לעתיד:
- Ceramic Art Network: youtube: סירטונים מגוונים של שיטות עבודה שונות.

- Goldmark Gallery Videos: סרטים יפהפיים על אמני קרמיקה מהטובים והידועים בעולם, אשר חולקים את הסטורית הצמיחה שלהם, את מה שמניע אותם, את התובנות העמוקות שלהם. המלצה על שני אמנים שבאים מאותה המסורת, אך אופן העבודה שונה מאוד, אחד בארה"ב והשני באנגליה:
Randy Jonston (USA)
Walter Keeler (Britain)

עד שנחזור לימים הרגילים של הפעילות הרגילה בבית בנימיני, תמצאו בטח עוד הרבה אייטמים מעניינים נוספים.

New Wave Clay: Ceramic Design, Art and Architecture

ספר חדש שתמצאו בספרייה שלנו שנחזור, אחד החדשים שיצאו:

הספר מתייחס לקטגוריה חדשה של "הקדר", "מעצב הקרמיקה" שהוא גם אמן-craftsman וגם מעצב. הוא יכול להגיע מתחומים שונים בשדה העיצוב, אך מחפש לבחון את היחס בין העיצובי לשימושי, תוך שימוש בחומרים ואלמנטים שונים.
כמו גם התייחסות לאובייקטים שונים כגון: אובייקט עיצובי, קירות ארכיטקטוניות, פריטי ריהוט ועוד. הספר מביא מבחר מרתק ומגוון.

Ceramics: Contemporary Artists working in Clay, by Kate Singleton

עולם החומר הפך בשנים האחרונות לאטרקטיבי יותר ויותר ומאפשר לאמנים לבטא בו את רעיונותיהם, מכך אנו עדים לטשטוש גבולות בין תחומי האמנות, עיצוב והקראפט.

Centering: in pottery, poetry and the person, by M.C Richards

זהו ספר במהדורה מוגבלת שיצא לרגל חצי היובל לספר אייקוני, שהיה להיט בשנות השישים-שבעים של המאה הקודמת באמריקה.
ריטשרדס היא מעין כוהנת גדולה- קרמיקאית- משוררת שראתה בפעולה של המרכוז על האבניים תרגיל ליצירת מרכז ויצירתיות לחיים שלנו. היא דמות מאוד מוכרת ומוערכת בקרב הקרמיקאים והיוצרים בני זמנה, בזכות שחיה את עולם הקרמיקה כחוויה טוטלית.

The Shape of Craft: by Ezra Shales

ספר חדש זה של עזרא שלס, פרופסור להיסטוריה של האמנות, בוחן את הרלוונטיות של מלאכה בעולם המודרני ואת משמעותו. בדיקה של מה שאנו מתכוונים כאשר אנו חושבים על אובייקט בעבודת יד-מלאכת יד ואיך זה מעצב את ההבנה שלנו מה הוא מלאכה.

A Theory of Craft: function and aesthetic expression

ספר חשוב נוסף הבוחן בצורה ביקורתית את מלאכת היד ואיך הוא מבדיל את עצמו מעולם האמנות או עיצוב? הווארד ריזאטי, פרופסור להיסטוריה של האמנות, מתאר את המלאכה באופן ייחודי, בעל ביטוי עמוק יותר של ערכים אנושיים המתעלה על תרבות, זמן ומרחב.

back to top