ספריה

ספריית בית בנימיני כוללת אוסף של כ-1200 ספרים העוסקים בשלל היבטיו של שדה אומנות הקרמיקה: קדרות, עיצוב, פיסול, טכנולוגיה, היסטוריה של הקרמיקה, קרמיקה ישראלית, ספרי עיון ועוד. המבחר מייצג את מיטב הספרות של עולם הקרמיקה מהארץ ומחו"ל והוא כולל גם את כל כתבי העת העכשוויים החשובים בתחום. בספריה ישנו ארכיון הולך וגדל של ספרים, כתבי עת, סרטים וקטלוגים מראשית הקרמיקה הישראלית ועד היום. אנו מעדכנים את חומרי הספריה באופן קבוע בספרות המקצועית החדישה ביותר וניתן לעקוב אחריה במאגר המידע הממוחשב (בקטלוג ישנה רשימת קטגוריות ומילות מפתח לחיפוש קל, נוח ויעיל). מטרת הספריה היא לאפשר גישה לעושר הרב הקיים בתחום הקרמיקה לאומנים מקצועיים, לסטודנטים של בית הספר לקרמיקה של בית בנימיני כמו גם לסטודנטים ממוסדות אחרים וכן לציבור הרחב השוחר אומנות.

הערה חשובה למשתמשי הספריה: הספרייה הוקמה ומתוחזקת ללא מימון חיצוני, ועיקרה מתרומות. שאיפתינו היא להיות ספריה כוללנית עשירה ומעודכנת. אנו שמים לב להעלמותם של ספרים, דבר שמאוד מתסכל את הצוות. אנו מבקשים מאוד לכבד את המאמץ לספק לכם את הספריה לנוחיותכם והנאתכם, ולעיין בספרים בחלל הספרייה בלבד. אם ברצונכם לצלם חומר, נא בקשו את עזרת הצוות.

ניתן לעיין בחומרי הספריה במקום (לא ניתן לשאול ספרים) בשעות פתיחת המרכז.

אתם מוזמנים לעקוב אחר הניוזלטר שלנו למידע על פרסומים חדשים ורכישות חדשות.

בתודה,
אסתר בק (מנהלת הספרייה)


ארגון הספריה בקטגוריות (על המדפים ובמאגר מידע):

ספרי עיון (צהוב) / אוספים (אדום) / טכנולוגיה (ירוק) / אומנים (כחול) / היסטוריה (אפור) / אומנות (לבן) / אמנות כללית (אדום-לבן) / קרמיקה ישראלית (חום)

בנוסף: מבחר תקליטורים / 8 כתבי עת בינלאומיים וכתב העת הישראלי / ארכיון של קרמיקה ישראלית (קטלוגים, סרטים, ספרים ועוד)

לקטלוג הספרייה הממוחשב

לקטלוג של ארכיון הקרמיקה הישראלית (קובץ PDF).

back to top