בית בנימיני שואף להוות בית, ומרחב יצירה פעיל לקהל הרחב בארץ ובעולם. העובדה שמגיעים אליו סטודנטים מרחבי העולם ללמוד קרמיקה משמחת אותנו מאוד. בסמסטר הקיץ האחרון, פגשנו תלמידות מצרפת, בלגיה ואנגליה – שלוש נשים צעירות שהגיעו לארץ והחליטו ללמוד אצלנו בבית הספר לקרמיקה.

ג'קלין, סינית-קנדית שגרה בצרפת, הגיעה לבית בנימיני בעקבות המלצה שקיבלה ממורה לקרמיקה בפריז, שסיפרה לה ש"בישראל יש קרמיקה מעניינת, פורצת גבולות ופותחת ראש". ההתנסות הראשונה שלה בעבודה בחומר היתה במסגרת חוג כשגרה בהונג קונג. כשעברה לפריז למדה קרמיקה בסטודיו פרטי במקביל ללימודי התואר הראשון שלה באמנות פלסטית. לאחר מכן המשיכה ללימודי תואר שני בעיצוב תעשייתי וניהול . בין לבין למדה קולנוע וכיום עובדת בתחום הקולנוע, אך עדיין נמשכת לעבודה עם חומר. לארץ, כאמור, הגיעה כדי להכיר את הקרמיקה הישראלית ולחוות בעצמה את האווירה המקומית של העשייה בתחום. ג'קלין הגיעה לארץ לשבועיים, בהם הספיקה לקחת שתי סדנאות מרוכזות עם נצה בר ואלינה טופרמן, ולטייל בארץ בים המלח, במדבר ובתל אביב.

 

ג'קלין בסדנת טקסטורה עם אלינה טופרמן
ג'קלין בסדנת טקסטורה עם אלינה טופרמן

גם סלבי, שעוסקת בתחום הקולינריה והגיעה אלינו מבלגיה, למדה קרמיקה כתחביב והתאהבה בחומר. "עולם הקרמיקה מעניין אותי במקומות בהם הוא מתחבר לאוכל ולכלי ההגשה. סביב המנות אפשר ליצור נרטיב שיכול להתחבר לכלי בו הן מוגשות ולכן אני רוצה לייצר כלים שיתחברו למנות שאני מכינה", היא אומרת. לסילבי תואר ראשון באמנות. היא עובדת כבר כמה שנים בתחום הקולינריה. בבריסל החלה ללמוד מאישה יפנית לבשל בצורה אמנותית אוכל אורגני. "התרבות האסייתית מתייחסת לאוכל באופן יצירתי, מתמקדת בתהליך יצירת האוכל, במרקמים שלו בטקסטורות ובאסתטיקה, בניגוד לתרבות המערב שמתמקדת בטעם שלו". לאחר שלמדה ועבדה בתחום, הצטרפה לעסק קטן של אוכל אורגני דוכן קטן של אוכל אורגני ומוצריו בבעלותו של יהודי ישראלי. היא התיידדה עם בעלי המקום ובעקבות שיחות עמו החליטה לבוא לביקור בישראל. "מעניין אותי ללמוד ולהבין תרבויות שונות. התרבות הישראלית והסכסוך הישראלי ערבי מעניינים אותי מאוד. יש לי מראה יהודי כך אומרים לי הרבה, ולמרות שאינני יהודייה יוצרים איתי אינטראקציות בבריסל בעניין הזה, ומסקרן אותי להכיר את המצב מקרוב. " במהלך שהותה בארץ למדה בבית בנימיני בקורס ייצור תבניות, כדי ליצור כלי הגשה לאוכל שלה.

סילבי בסדנת יציקות עם אופיר זמודזיאק
סילבי בסדנת יציקות עם אופיר זמודזיאק

פלורה עברה לגור בארץ לפני חצי שנה יחד עם בן זוגה הישראלי. היא נולדה בצרפת, גדלה באיטליה וחיה בלונדון בשמונה השנים האחרונות. היא למדה בלונדון צילום אופנה ומתעסקת היום כאמנית במגוון מדיות ביניהן פיסול, צילום, וקרמיקה. בלונדון הציגה בתערוכות לצד עבודתה בצילום אופנה ולמדה קדרות במקום מיוחד שנקרא "Ceramic studio Co-op"  – מרכז לקרמיקה שהקימו שתי נשים צעירות בלונדון ושם ניתן לעבוד באופן חופשי יחד עם יוצרים אחרים. כשהחליטה לעבור לישראל ולגור עם בן הזוג שלה, מצאה את בית בנימיני באינטרנט ובאה ללמוד מתוך רצון לשלב את החומר הקרמי באמנות שלה. כיום היא גרה במרכז תל אביב ויש לה סטודיו לאמנות רב תחומית בדרום העיר, בו היא יוצרת.

%d7%a4%d7%9c%d7%95%d7%a8%d7%94