סדנת ראקו | שוברי מתנה לסדנאות חווייתיות

לא רק חוג קרמיקה

בית בנימיני מציע לכם לרכוש מתנה מקורית, לא שגרתית וייחודית המותאמת באופן אישי לרצונותיכם - שוברי מתנה לחוגי קרמיקה חוויתיים, סדנאות חווייתיות בקרמיקה, קדרות ופיסול קרמי - סדנאות שהן מפגש מרתק ומרגש עם החומר הקרמי.אנו מציעים לכם לבחור בין סדנת קדרות לסדנת פיסול קרמי ועבודת יד המתאימות גם ליום גיבוש של צוות עובדים, לפעילות משפחתית וגם כמתנה לחבר/ה או בת/בן זוג.

סדנת קרמיקה וחוגי קרמיקה חוייתיים

  1. סדנת קדרות

    עבודת האבניים מייצגת חכמת ידיים באופן המובהק ביותר: העבודה מבוססת כמעט לחלוטין על רגש, מגע, מישוש, זרימה ותנועה. סדנת קדרות מהווה מפגש ראשוני עם החומר הקרמי דרך התנסות חווייתית בעבודה על האבניים. במהלך הסדנה תיערך הדגמה של יצירת כלי, החל משלב הלישה, מרכוז וכלה בכלי. ההדגמה תלווה בהסבר על החומר הקרמי והאפשרויות הגלומות בו, ולאחריה כל משתתף יתנסה באופן מונחה בעבודה בחומר.

  2. סדנת פיסול ועבודת יד

    לחומר הקרמי יש יכולת מדהימה לשינוי צורה ואפשרות להעתיק ולהטמין בתוכו כמעט כל טקסטורה אפשרית. זה הופך אותו לחומר נפלא ליצירה פיסולית וקונסטרוקטיבית. הסדנה מהווה מפגש ראשוני עם החומר הקרמי דרך התנסות חווייתית בפיסול ועבודת יד. במהלך הסדנה יודגמו מספר שיטות עבודה עם החומר – פינצ'ינג, חוליות, משטחים. ההדגמה תלווה בהסבר על החומר הקרמי והאפשרויות הגלומות בו, והמשתתפים יתנסו ביצירת אובייקט שימושי או פיסולי בליווי הנחיה.

מספר משתתפים: 1-20

  • תוכן הסדנאות ומספר המשתתפים בהן גמיש והם יקבעו בהתאם לבקשתכם.
  • הסדנאות מתאימות למבוגרים, בני נוער וילדים.
  • ישנה אפשרות לשלב סיור מודרך בגלריה.
  • לקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות באמצעות טופס צור קשר, באמצעות הדואר האלקטרוני benyaminiccc@gmail.com או בטלפון 03-5182257

ראקו על הגג |

ראקו על הגג | קיץ 2014

אנו מזמינות אמנים ויוצרים בחומר המעוניינים להתנסות בשריפות ראקו ליצור עמנו קשר ולהשתתף במפגשי שריפה חד פעמיות על הגג בבית בנימיני.

על ראקו ווואבי סאבי: "וואבי סאבי הוא יופים של דברים לא מושלמים, ארעיים וחסרים. זהו יופים של דברים פשוטים וצנועים. זהו יופים של דברים לא מקובלים" מתוך: וואבי סאבי: לאמנים , למעצבים ומשוררים ולפלוסופים - ליאונרד קורן

הוואבי סאבי הנו מושג באסטתיקה יפנית הקשור קשר הדוק לשרפת הראקו המסורתית. האש, השריפה המהירה והמעבר הקיצוני של הכלי בין חום לקור  כמו מבקשים את המקריות, את חוסר השלמות ואת היופי הלא מקובל.  זוהי שריפה המבקשת מאיתנו כיוצרים להיות הרפתקניים ולשחרר את עבודותינו מציפיות . להתבונן בפרטים הקטנים ולראות את יופים

לרשות המשתתפים יעמדו גלזורות ראקו, תנור ראקו ומנחה שתסייע בשריפות. על המשתתפים להגיע עם כלים שרופים לשריפה ראשונה בחומר המתאים. כל משתתף יוכל להביא לשריפה עד חמש עבודות שרופות ביסק (שריפה ראשונה) בגודל שלא עולה על 15 ס"מ. ההשתתפות בסדנה מתאימה לבעלי סדנאות קרמיקה המעוניינים לשתף את תלמידיהם בחווית השריפה ובתוצאותיה וליוצרים המבקשים לשלב את שריפת הראקו בעבודותיהם.

מספר המשתתפים בסדנה לא יעלה על שמונה.

מחיר לסדנה: 1600 ₪ לקבוצה של שמונה. 200 שקל לאדם

מפגש  עם שי גרסי - ראקו ביום שני 23.4.18 בשעה 16:00 וביום שישי 27.4.18 בשעה 9:00