לימודי פיסול בחימר ובניית יד

 

פיסול קרמי ממשיכים |  פיסול ופני שטח | שלי שביט

פיסול קרמי ממשיכים |  פיסול ופני שטח | שלי שביט

פיסול קרמי ממשיכים | פיסול ופני שטח | שלי שביט

הקורס יתמקד בפיסול נפחים גדולים לצד חיפוי, הדפס ובניה בסליפ, שילוב המאפשר מגוון סוגי טקסטורה וצבע. ננוע בין טכניקות בניית גופים גדולים בחומר וטכניקות המתמקדות ביכולתו להעתיק טקסטורות עדינות וקטנות במיוחד. ניצור תבניות פשוטות לטקסטורות אורגניות שונות ונעמיק בתהליכי הכנה לפרויקט אישי בעזרת איסוף מקורות השראה וסקיצות רעיוניות.


הקורס מיועד לבעלי ידע קודם בבניית יד

מועדי הקורס:

יום רביעי, 9:00-12:00

הקורס יתחיל ב1.11.17

עלות הקורס:

4500₪, ל-30 מפגשים כולל חומרים ושריפות


למה פיסול בחימר?

לימודי פיסול בחימר מאפשרים הבנה בסיסית של עבודה בחומר, כמו גם התמחות בחומר קרמי ומשמעותה בשדה האמנות הפלסטית. הפוטנציאל העצום הטמון בחומר פותח ליוצרים מקצועיים ולחובבים עולם שלם, מגוון ומרתק של עשייה. החומר הוא נקודת המוצא והוא למעשה המהות. מגעו הייחודי והפלסטיות שלו מייחדים אותו מחומרי פיסול קלאסיים אחרים כגון אבן או מתכות שונות והופכים אותו לנפלא ביותר עבור פיסול. הוא נעים למגע, "סלחן" – קל לתקן טעויות, חקיין של טקסטורות וזול יחסית.

תהליך העבודה עם החומר מגוון ביותר, רב שלבים ומאתגר. החומר עובר גלגולים שונים בתהליך היצירה הן בצורתו, בצבעוניותו והן במרקמו. כל שלב דורש הכרות, הבנת החומר והתייחסות טכנית ורעיונית מתאימה, דבר ההופך פיסול בחימר לחוויה מרתקת. כאשר באובייקט הפיסולי החומריות, הצורניות והרעיון משתלבים יחד, חוויה זו היא אחת ושלמה.

צפו בסרטון אודות לימודי פיסול בחימר וקורסים נוספים בתחום הקרמיקה בבית בנימיני:

למידע נוסף על לימודי פיסול בבית בנימיני
למידע נוסף על קורס פיסול קרמי

פיסול בחימר - נושאים נוספים לעיון:

חומר, אדמה, נוף
הדפס, חומר ומה שביניהם
תערוכת "קו בחומר" בבית בנימיני
פורצלן - זהב לבן