לימודי פיסול בחימר ובניית יד

בניית יד ממשיכים | קרמיקה טבעית | אחיה כנה

Ahia Canna | אחיה כנה

Ahia Canna | אחיה כנה

בסביבה מלאת גירויים, רעשים, משימות והסחות דעת, ישנה תחושה שאבד הקשר הישיר לטבע. מוזמנים לקחת אויר לרגע ולהתחבר בחזרה על ידי יצירת גופים בהשראתו ומחומריו. בסדנה נבנה אובייקטים מחומר, ניצור מרקמים המחקים סלעים ואדמה בחוליות ובשילוב משטחים. נכין אבנים מחומר יבש ונשלב אותן בחומר רטוב, ניצור סדקים מכוונים, ונצבע את האובייקטים בצבעי אדמה טבעיים.

הסדנה מיועדת למשתתפים מנוסים בבניית יד.

מנחה:

אחיה כנה

מועדי הקורס:

יום שישי 6/7-3/8 8:30-11:30

עלות הקורס:

750 ש"ח כולל חומרים ושריפות


למה פיסול בחימר?

לימודי פיסול בחימר מאפשרים הבנה בסיסית של עבודה בחומר, כמו גם התמחות בחומר קרמי ומשמעותה בשדה האמנות הפלסטית. הפוטנציאל העצום הטמון בחומר פותח ליוצרים מקצועיים ולחובבים עולם שלם, מגוון ומרתק של עשייה. החומר הוא נקודת המוצא והוא למעשה המהות. מגעו הייחודי והפלסטיות שלו מייחדים אותו מחומרי פיסול קלאסיים אחרים כגון אבן או מתכות שונות והופכים אותו לנפלא ביותר עבור פיסול. הוא נעים למגע, "סלחן" – קל לתקן טעויות, חקיין של טקסטורות וזול יחסית.

תהליך העבודה עם החומר מגוון ביותר, רב שלבים ומאתגר. החומר עובר גלגולים שונים בתהליך היצירה הן בצורתו, בצבעוניותו והן במרקמו. כל שלב דורש הכרות, הבנת החומר והתייחסות טכנית ורעיונית מתאימה, דבר ההופך פיסול בחימר לחוויה מרתקת. כאשר באובייקט הפיסולי החומריות, הצורניות והרעיון משתלבים יחד, חוויה זו היא אחת ושלמה.

צפו בסרטון אודות לימודי פיסול בחימר וקורסים נוספים בתחום הקרמיקה בבית בנימיני:

למידע נוסף על לימודי פיסול בבית בנימיני
למידע נוסף על קורס פיסול קרמי

פיסול בחימר - נושאים נוספים לעיון:

חומר, אדמה, נוף
הדפס, חומר ומה שביניהם
תערוכת "קו בחומר" בבית בנימיני
פורצלן - זהב לבן