פאנל קריאה: הארנבת עם עיני הענבר

הנכם מוזמנים לפאנל קריאה מיוחד על הספר "הארנבת עם עיני הענבר" מאת אדמונד דה ואל - סיפורם של אמן קרמיקה בריטי אחד, אספן אמנות יהודי פריזאי ממוצא אודסי ו-264 מיניאטורות יפניות. הפאנל בהנחיית חגית רוט ובהשתתפות ד"ר עודד וולקשטיין, תמי ישראלי, ד"ר סמדר שפי , טליה טוקטלי ואסתר בק.

האירוע יתקיים ביום חמישי, 13 ביוני 2013 בשעה 20:00, בבית בנימיני.

דמי השתתפות: 25 ₪ לאדם. להרשמה ולמידע נוסף, פנו בטלפון 03-5182257 או צרו קשר

אדמונד דה ואל, בנו של כומר, בעל שורשים יהודיים, יורשם של פסלוני הנצקה היפניים, יוצא למסע חובק עולם בעקבות 264 פסלונים זעירים. מסעו מביא את  סיפורם של הנצקות הכרוך בסיפורה של משפחת אפרוסי. האפרוסים - שושלת יהודית רבת עוצמה ממוצא אודסי, הגיעה לפריז של המאה ה – 19 ובמהרה חלשה על חיי התרבות, האמנות והכלכלה של העיר. ברקע סיפור הנצקות ואפרוסי, לוקח עמו דה ואל את הקורא לשיטוט הנע ונד בין האימפרסיוניזם הפריזאי לבין הז'אפוניזם ויפן, כשברקע, מבעבעת לאטה השנאה האנטישמית. אותה שנאה מגיעה לשיאה הידוע מראש במלחמת העולם השנייה, עת איבדו בני המשפחה את הונם האגדי ובמקרים רבים, אף את חייהם. הדבר היחיד כמעט ששרד את איימי המלחמה הנו אוסף הנצקות היפניות.

אדמונד דה ואל הוא אחד מאמני הקרמיקה המובילים בעולם ומהכותבים החשובים בתחום הקרמיקה כיום. דה ואל ידוע בעיקר בעבודות המיצב הגדולות שלו שהוצגו במקומות רבים ברחבי העולם. בשנת 2010, הוציא לאור את הספר "הארנבת עם עיני הענבר", שזכה להצלחה מסחררת והוגדר כ"סנסציה ספרותית", היה רב-מכר עולמי, זכה בפרסים יוקרתיים והוכתר כאחד הספרים הטובים של השנה על ידי שורה ארוכה של עיתונים חשובים.

הדיון יעסוק באספנות, אמנות ותשוקה ליופי, אותה תשוקה המביאה את גיבור היצירה – שארל אפרוסי, לאסוף בשקדנות מאות נצקות יפניות, ואת מחבר היצירה - דה ואל, לצאת למסע היסטורי, אישי, אינטלקטואלי ואמנותי בעקבות סיפורה של שושלת אפרוסי ובפרט אחר סיפורו של שארל אפרוסי והנצקות שלו.

בדיון ייקחו חלק:

המסאי והמתרגם ד"ר עודד וולקשטיין. לאחרונה ראה אור קובץ מסיפורי אדגר אלן פו בתרגומו וכן הנובלה האמריקאית "הנער האבוד" של תומס וולף. וולקשטיין מלמד במדרשה לאמנות, באוניברסיטה העברית ובמכללת ספיר. עבודת הדוקטורט שלו עסקה ביחסים בין המסורת האסתטית של הנשגב לבין ספרות אמריקאית מודרניסטית. תמי ישראלי, בוגרת מכון מנדל, לשעבר נספחת לענייני תרבות בשגרירות ישראל בלונדון, לקטורית, עורכת, מרצה באוניברסיטת בן גוריון ומנהלת מסלול המו"לות תכנית לתואר שני במחלקה לספרות עברית בבן גוריון. ד"ר סמדר שפי , מרצה באוניברסיטה העברית, יועצת לענייני אמנות, אוצרת ומבקרת אמנות .טליה טוקטלי, אמנית, מרצה בכירה בבצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב, עורכת כתב העת לתרבות חומרית 1280°c. זוכת פרס העיצוב לשנת 2012 של מינהל התרבות, משרד המדע, התרבות והספורט. אסתר בק, אמנית קרמיקה, אספנית קרמיקה בינלאומית, בעלת תואר שני בפסיכולוגיה. כותבת בכתבי עת מקצועיים על קרמיקה ישראלית, מנהלת הספרייה והארכיון של בית בנימיני.

לכתבה על אדמונד דה ואל - מסע בעקבות חפצים

פורסם תחת אירועים / 20 למאי, 2013 / אין תגובות »