רני גילת

רני גילת | Rani Gilat

רני גילת | Rani Gilat

מלמד בקורסים

קדרות מתקדמים | פורצלן

צד שני | עיצוב כלים על הגלגל

תעודת זהות

רני גילת, בוגר תואר ראשון בעיצוב קרמי וזכוכית BFA,  בצלאל -  התמחות בקדרות ופיסול.  ותואר שני באמנות בינתחומית, MA,  אוניברסיטת תל אביב.  לקרמיקה הגיע מתחום הצילום. מלמד ויוצר בסטודיו משלו במרכז תל אביב. אני מחלק את סגנון העבודה שלי לשני חלקים. האחד, אלו הן עבודות לגלריות שהם על גבול השימושי ומאידך, עבודות לתערוכות שהן אמנות קונספטואלית עם ביקורת חברתית נוקבת. לרוב אני מייצר בחומר הפורצלן ושורף שריפות חשמל וגז לטמפרטורה 1280 מעלות.

גישה חינוכית

בית בנימיני הוא כחממה קרמית בעולם חסר. בניגוד לסטודיואים פרטיים אשר מוגבלים במקום, בזמן וציוד, בבית בנימיני יש את האופציה להרחיב את הידע הקרמי בשל קשת הסגנונות והקורסים שהוא מציע. את קריירת אמן קרמיקה התחלתי בידיעה שאני רוצה ללמד. התחלתי וסיימתי את בצלאל כדי להרחיב את הידע בתחום כדי שאוכל להעביר אותו הלאה. הגישה שלי אומרת שאין דבר כזה "אי אפשר", יש רק כמה אני מוכן להשקיע כדי שזה יקרה. אני דוחף את תלמידי ללמוד את הגבול של החומר, לנסות והיכשל עד שמצליח. הלמידה היא התהליך, והתהליך (בזמן הקורס) חשוב יותר מהתוצאה.

על הקורסים השנה

זו השנה החמישית שאני מלמד בבית בנימיני, השנה אעביר קורס פורצלן שנתי המתמקד עם היכרות חומר הפורצלן ולימוד שיטות עבודה עם מלך החמרים. כמו כן אעביר השנה קורס יחודי וראשוני הנקרא "צד שני". שיטות מרכוז, עיצוב הכלי והתבוננות בפרטים הקטנים לפני השריפה הסופית.