רחלי רוטמן גרג'י

Racheli Rothman Garji | רחלי רוטמן גרג'י

Racheli Rothman Garji | רחלי רוטמן גרג'י

מלמדת בקורסים:

קדרות ממשיכים | סגור-פתוח

קדרות ממשיכים | גאומטריה במרחב

תעודת זהות:

בעלת תואר B.A מהמחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית באקדמיה לאמנות ועיצוב "בצלאל", ירושלים.

בעלת סטודיו לקרמיקה בכרמי יוסף, מורה לקרמיקה ואמנית פעילה.

בעבודות שלי אני עסוקה בצורניות, בניגודיות של פנים וחוץ, בהעברת מסרים, חוויה והתפעלות. אני נמנעת בהכרח מלתת שם או לתייג את העבודות שלי כשייכות לתפיסה מסוימת. אני מתעניינת ומתייחסת לעמדת הצופה – בהעמדת האובייקט בחלל, בהשתתפות של הצופה באופן אקטיבי בעבודה  (לפתוח, לגעת, לדרוך) ומכוונת לחוויה אסתטית ורגשית. אני יוצרת גופים מופשטים על האבניים וחוקרת את החומריות והצורה במטרה לנתק אותם מהעולם שמוכר לנו וליצור מציאות חדשה.

בשנים האחרונות אני עסוקה בחומר לא רק בצורתו הקונקרטית אלא גם בממשקים  של החומר עם הצילום ועם הווידאו ארט, תחום שפותח בפני אפשרויות חדשות לעבודה ודרכים חדשות ואחרות להצגה של חומר.

גישה חינוכית:

כמורה, אני עסוקה מחד בהוראת הטכניקה ועיסוק במיומנות הטכנית שהיא חלק הכרחי ובלתי ניפרד מהעבודה על אבניים,. זהו הבסיס. ומאידך ביציקת תכנים צורניים, רעיוניים, אישיים או אוניברסאליים. אני עסוקה בממשק שבין ה"קראפט" ל"ארט" ושואפת שיחד עם הלימוד המסורתי יתקיים גם דיבור עכשווי ורענן שיעורר את התלמידים שלי ללמוד ולדבר בשפה שהיא מרתקת ורלוונטית למרחב שבו אנו חיים.

אני חושבת שהמקום של הקרמיקה בעולם האמנות הולך ומתחזק וזו הזדמנות להיכנס למרחב החומרי הזה , לדבר את השפה ולצקת תכנים חדשים לתוך העשייה הזו.

בבית בנימיני אני אוהבת את המיפגש עם האנשים , את הנתינה שבללמד, אני נדיבה בהענקת הידע שלי ומאמינה שמורה חייב להיות נדיב ורחב לב בהוראה שלו.

המרחב שבבית בינימני מאפשר לי לייצר דיאלוג עכשווי, רלוונטי עם התלמידים שלי – אל מול תערוכות שמתחלפות, סיפריה מדהימה וסרטי וידאו , מפגשים עם מרצים אחרים והתרחשויות שקורות בסטודיו, המרחב הזה הוא לב פועם שנעים להיות בו ושמאפשר כר נרחב לעשיה ולמידה.

על הקורסים השנה:

בקורסים שאעביר השנה בבית בנימיני אני שמה דגש על המחקר שמלווה את העבודה.  על התעמקות והעמקת הידע. אני מאמינה שאדם יוצר חייב להיות אדם סקרן שמתעניין ואכפת לו איפה הוא חי, שניזון מהאנשים שסביבו, בעל רצון להשפיע לשנות או לומר אמירה משמעותית.

הקורסים שלי מתנהלים סביב הרבה הדגמות שאני עושה יחד עם הפנייה לחומרים עיוניים רלוונטים ופרויקטים ספציפיים. אני מקדישה זמן ומחשבה על איך לקדם את התלמידים שלי ולתת להם כמה שיותר חומרים לעבודה ועשיה. ואני מעריכה את היתרון שבלימוד בקבוצה. יש שיעורים שהם סיעור מוחות קבוצתי או שיחה קבוצתית ויחד עם זה אני מקיימת גם מפגשי הנחיה אישיים שבהם השיח אישי יותר ומקדם כל אחד מהמקום שבו הוא נמצא.