נועה אלמגור

Noa Almagor Ben Dor | נועה אלמגור בן דור

Noa Almagor Ben Dor | נועה אלמגור בן דור

מלמדת בקורסים: קדרות ממשיכים | שימושי - מופשט

תעודת זהות:

בעלת תואר ראשון, BFA, המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית "בצלאל" האקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים. התמחות במסלולים קדרות ופיסול. ותעודת הוראה באמנות, מכללת סמינר הקיבוצים, תל אביב. יוצרת בסטודיו בתל אביב, מורה לקרמיקה במועדון נכי צה"ל, ומורה לאמנות בבית ספר בתל אביב. בעבודת הקדרות שלי אני מחפשת ויוצרת צורות מדויקות ונקיות, כמעט תעשיות. אני מתייחסת למעטפת החיצונית ולחלל הפנימי בצבעוניות נקייה, מחפשת את המפגש השלם בין החלקים, בין הפנים לחוץ, בצורה ובצבע.  אני יוצרת בסטודיו הפרטי שלי, מרחב המאפשר לי את השקט והריכוז לחפש את הדיוקים שאף פעם אין להם סוף..

גישה חינוכית:

ההוראה בשבילי היא דבר טבעי, חלק בלתי נפרד ממני, לצד העשייה והיצירה. אני מאוד אוהבת ללמד, לחלוק את הידע שלי ולהעביר אותו הלאה. ההוראה מאתגרת אותי לחפש ולגלות דרכים לחידוש ופיתוח היצירתיות בי ובתלמידי. החקר והגילוי הזה, כל פעם מחדש, בכל שלב בתהליך, מרגשים אותי מאוד. הגישה שלי בהוראה היא דידקטית ומובנית. אני מפרקת כל שלב בתהליך בכדי שיובן באופן הכי מדויק שניתן. מבחינתי התהליך הוא החלק החשוב ביותר ביצירה, ועל ידי ניסוי והרבה טעייה אפשר בסופו של דבר, להגיע גם לתוצאות שרוצים.

על הקורסים השנה

זו השנה הרביעית שאני אלמד בבית בנימיני. השנה אעביר קורס קדרות ממשיכים. בקורס נפתח את ההבנה החומרית והצורנית ונחזק את מיומנויות העבודה בגלגל. השנה נעבוד בסדרות, מהשימושי ועד המופשט. נחקור את הצילינדר כנפח יסוד לרוב העבודות בגלגל ונעצב כלים ייעודיים לשימוש ייחודי.