אלינה טופרמן

Elina Toperman Eitan | אלינה טופרמן איתן

Elina Toperman Eitan | אלינה טופרמן איתן

מלמדת בקורס: בניית יד יסודות | מסורת וחדשנות

תעודת זהות

בעלת תואר ראשון במחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בצלאל ושני מ -  SUNY New Platz ,New York בעיצוב קרמי. מרצה לאמנות במספר מוסדות בארץ ובחו''ל. יוצרת בסטודיו שבחצר ביתה בחדרה, בגבס, בחומר יציקה ובפייפר קליי. אני אוהבת את המקריות והספונטניות שבחומר בשילוב עם הדיוק והעדינות שמאפשרת עבודת ידיים . עובדת עם גבס בצורה חופשית ובחריטה. מתרגמת תבליטים וטקסטורות לחומר, מצירת על החומר עם אנגובים ויוצרת עבודות קיר גדולות כמו גם כלים שימושיים.

על הקורס השנה

מטרתו של קורס בניית יד יסודות היא ללמוד ולהתנסות בטכניקות בסיסיות לעבודה בחומר כמו: בניית חוליות, עבודה במשטחים, יצירת תבנית פשותה, עבודה עם תבנית לחיצה, עבודה עם חומר יציקה ועבודה עם פייפר קליי.

השנה אני משנה את תוכן התרגילים ומקווה להקדיש יותר זמן לעבודה עם פייפר קלי כמו גם עבודה עם משטחים ובבנייה גופים גדולים ומורכבים.

אני גאה מאוד בתלמידים שלי שמשנה לשנה מפתיעים ביכולת העבודה שלהם, במוכנות לחקור ולהיחשף לדברים חדשים ובהפגנת כישרון ומוטיבציה ללמוד.

גישה חינוכית

אני חושבת שלהיות אמנית יוצרת ומורה לאמנות אלה שני תפקידים המשלימים ומעשירים אחד את השני. ההוראה גורמת לי להמשיך לרצות לצור ולחקור את החומר ובאותו הזמן היצירה משפיעה על התחומים והנושאים שאני בוחרת ללמד.

מאוד מסקרן אותי לבדוק יחד עם התלמידים את יכולות החומר ולחקור סוגיות חדשות ומפתיעות.

במהלך הלימודים חשוב לי לחשוף את הסטודנטים לכמה שיותר אפשרויות עבודה בחומר ולהכיר את האמנים שעובדים באותן הטכניקות. כך שבסוף שנה יצאו עם הרגשה שהכול אפשרי וכל האופציות פתוחות בעבורם.

אני שמחה להיות חלק מהסגל של בית בנימיני.  מקום פעלתני עם הרבה יוזמה ואהבה לקרמיקה.

אני מאוד אוהבת את הגישה של הבית ספר שנותן השכלה לתלמידים בכל תחומי הקרמיקה, גם המעשיים וגם התאורטיים.

בית בנימיני מביא אמנים ידועים מכל העולם ומציג תערוכות מדהימות המשפיעות על כל החוויה החושית ביחד, נותנות חומר למחשבה וידע טכני קונקרטי.