מלגאי 'סטודיו ראשון' שנת 2016-2017 מסכמים שנה

נדב ראוכוורגר

נדב ראוכוורגר

נדב ראוכוורגר

בשנת המלגה "סטודיו ראשון" בבית בנימיני התפתחתי והתבגרתי בכל הקשור לחיי כקרמיקאי צעיר.

במסגרת הידע שרכשתי במהלך השנה ניתן לכלול ניהול חלל סטודיו גדול וגדוש בתלמידים, מספר גדול של קורסים וניהול לוחות הזמנים, ידע טכני רב בכל הנוגע לתפעול תנורים והכנת חומרים וגלזורות. כל אותו הזמן, המשכתי לעבוד ולפתח את יכולותיי כקרמיקאי, על הגלגל וביציקת תבניות גבס. במהלך השנה התאפשר לי להתחזק ולהכיר יותר טוב את התחום הקרמי תוך כדי הכרות עם אנשי ואמני המפתח בארץ, מפגשים מסוג זה תרמו להרחבת אופקים בעשיה היום-יומית שלי.

ברצוני להודות לצוות בית בניימיני ולמרסל קליין בפרט,על שנה פוריה ומהנה.

מעין בן יונה

מעין בן יונה

מעין בן יונה

השנה האחרונה בבית בנימיני חלפה לה ממש מהר. עץ הקלמנטינות שנמצא בכניסה היה לי לשעון חול של השנה.

כשהגענו לבית בנימיני קיבלו את פנינו שפע של קלמנטינות בשלות וטעימות אשר נפלו מהעץ, ועכשיו עוד רגע יבשילו להן הקלמנטינות החדשות וזה אומר כי הגיע זמן ללכת.

השנה הזו עבורי הייתה שנה עמוסה באירועים, בלמידה, בחוויות, בהתנסויות חדשות ובמפגשים עם אנשים.אני מרגישה שהדבר שהיה לי הכי משמעותי מכל אלו היה האנשים שיצא לי להכיר. אם לרגע או הכרות מעמיקה לאורך כל השנה. הצוות של המקום, המורים, התלמידים, אורחים חולפים, אוצרים ואמנים שונים. המפגשים עם כל האנשים שנקלעו לדרכי השנה הפכו אותה למעניינת מיוחדת ומשמעותית כל כך עבורי.

זה קצת עצוב וקצת משמח וגם מלחיץ ומרגש לסיים את השנה הזו ולצאת לדרך. מבית בנימיני אני ממשיכה לסטודיו משלי בשכונת קריית המלכה כך שאני נשארת קרוב מאוד

שי ג'רסי

 

שי ג'רסי

שי ג'רסי

המעבר שלי לתל אביב’ מהשקט והמרחבים הירוקים של הצפון היה מעבר חד. אולם בית בנימיני, עם ניחוח החומר ואווירת היצירה שבו, מיד גרמו לי לתחושה מוכרת, של בית.

זו הייתה שנה מפתיעה, מיוחדת ומלמדת בכל כך הרבה אופנים. המפגש עם המורים, התלמידים, השותפים שלי לסטודיו, עם מרסל ועם כל אנשי קרית המלאכה הסובבים את המקום המיוחד הזה לימדו אותי המון. על החומר, על יצירה ובעיקר על עצמי.

אני מסיימת את השנה אסירת תודה על ההזדמנות שניתנה לי להיות חלק. אני מרגישה שאני עשירה יותר בידע ובנסיון, סקרנית ומלאת ציפייה לקראת המשך הדרך ובעיקר עם תחושה שיש לי עוד בית.

פורסם תחת סטודיו ראשון / 22 לאוגוסט, 2017 / סגור לתגובות על מלגאי 'סטודיו ראשון' שנת 2016-2017 מסכמים שנה