בלוג פוסט – אמנון עמוס

אני קדר , מבית אמא . אוהב, חי ונושם חומר.

משמע מתרגש ממנו כל יום, בכל מפגש בכל מקום וזמן.

Amnon Amos | אמנון עמוס

Amnon Amos | אמנון עמוס

בעבורי המגע עם החומר הוא צורך. הוא הדרך שלי לתקשר עם הסביבה והמתווך הטבעי ביותר בתהליך תרגום מחשבותיי לכדי אמירה מדויקת ובהירה.

הפלסטיות של החומר, היכולת שלו ללבוש ולפשוט צורה ,להתעצב על פי רצוני להיות פראי גס ובוטא ובזמן אחר להציג את עצמו כמעודן אצילי ונשגב אלו הן תכונות שמרתקות ,מסקרנות ומעוררות בי גירוי לחקירה ולמידה.

Amnon Amos Paperclay | אמנון עמוס פייפרקליי

Amnon Amos Paperclay | אמנון עמוס פייפרקליי

גם אם לא אצור דבר (שנוטים להחשיב כמשמעותי )במשך תקופה, המפגש הפשוט והראשוני ביותר עם החומר כמו פעולת הלישה , נעיצת הידיים בדלי של בוץ , הטחה של משטח חומר רך כנגד מצע קשה או הצמדה של השפתיים לדופן שלי כלי לא שרוף כדי לאמוד את מידת הרטיבות שלו יש בהם כדי למלא את נפשי בחדווה ולהטעין אותי בכוחות .

ביצירתי אני עוסק בנושאים של אסתטיקה וחקר של התרבות האנושית .אני יוצר אובייקטים מורכבים תוך שימוש באובניים כמכשיר העבודה המרכזי שלי בשילוב עבודת יד וחלקי יציקות .אני לא מגביל את עצמי לעבודה בטכניקה ספציפית.

הגלגל הוא הבסיס, שם אני מתחיל לחשוב ,זה הוא ספר הסקיצות התלת מימדי שלי ומהציר שלו אני מתרחב.

עבודותיי עושות שימוש בכלי הפונקציונאלי המוכר הטעון והצבתו כאובייקט פיסולי בחלל תוך התייחסות למסורות הקרמיות של מגוון התרבויות האנושיות (מזרח קרוב,רחוק,מערב ומזרח אירופה ).

השילוב בין הטכניקות והצורך למצוא פתרונות לבעיות שמתעוררות בתהליך העבודה הובילו אותי לחקור את העבודה בפייפר קלי ולגלות דרך חדשה ,מפתיעה ומאתגרת שמבטלת את החוקים המוכרים לכל יוצר בחומר ומאפשרת התגמשות בלתי רגילה ופריצה של המגבלות החומריות.

מיכל

מיכל

דרך שמצריכה עבודה עצמית ובחינה מתמדת את היחסים שלי עם החומר וכמה אני מאפשר לעצמי לשחרר ולסמוך עליו .
את הסביבה היום יומית המקיפה אותנו אני רואה בפריזמה של צורות ,מרקמם ודגמים .יש לי משיכה בלתי נשלטת לפאטרנים ומוצא את עצמי בניסיון מתמשך ,בלתי פוסק לגלות שילובים שונים ומורכבים בין הדגמים.

באמצעות שימוש בטכניקת דפוס משי שבה אני מתמחה אני מפתח שפה אורנמנטאלית אישית ,ייחודית על גבי הנפחים שאני יוצר .

השאיפה היא לבנות שכבות מתחת ומעל פני השטח שיוצרות מימד של עומק ומורכבות ומזמינות להתבוננות מעמיקה באובייקט .

כמורה ,במשך שנים במסגרות שונות אני שם לעצמי כמטרה להצליח ולו במעט להעביר לתלמידי מלבד ידע ורכישת מיומנות טכנית את תחושת הכבוד,האהבה והתשוקה שאני חש כלפי החומר אני מאמין שהשאר כבר יבוא מעצמו.

פורסם תחת כללי / 12 לדצמבר, 2018 / סגור לתגובות על בלוג פוסט – אמנון עמוס