אירועים

כיתת אמן עם ענת שפטן

יום רביעי 31.1.18 בשעה 17:00

כיתת אמן עם ענת שפטן

כיתת אמן עם ענת שפטן

ענת תרצה בתחילה על עבודתה בחומר. תמשיך עם סקירה על אמנים העובדים בחומר וגרים בסביבתה בעמק ההדסון  התחתון ותסיים בסקירה קצרה שתיגע בנושא דרכי תצוגה ייחודיות לאמנים עכשוויים העובדים בחומר ונוקטים בעמדה ביקורתית כלפי "הקופסא הלבנה"

כניסה: 30 שקל

הרשמה מראש: 03-5182257 או באימייל'אוהבים אמנות. עושים אמנות. 2017' | סטודיו פתוח בבית בנימיני


במסגרת אירועי 'אוהבים אמנות. עושים אמנות. 2017',  כ-150 אמנים יפתחו את הסטודיו שלהם ברחבי העיר תל-אביב לקהל הרחב, גלריות ותערוכות חדשות יפתחו ואירועים יתקיימו במקומות שונים.

בית בנימיני ישתתף באירוע ויפתח את הסטודיו למבקרים. בסטודיו יוצגו עבודותיהם של זוכי מלגת 'סטודיו ראשון' היוצרים בו, מתפעלים אותו, ותומכים בהוראת הקורסים והפרוייקטים שונים. אליה לוי, אבי בן שושן, וסיון שפנר.

לכבוד האירוע יתקיים מיצג משותף של האמנים, " 4 TO 1 – ארבע טכניקות לאובייקט אחד": במהלך המיצג ייצרו האמנים יחד "כליי כלאיים" מחומר קרמי. הכלים/אובייקטים הינם תוצרים דינמיים ומאולתרים של יצירה משותפת במגוון טכניקות עבודה – עבודת אבניים, יציקה לתבניות ובניית יד בחומר.

עוד במסגרת האירוע, תיפתח תערוכה חדשה בשם 'כוח משיכה'קרמיקה בינלאומית מאוספים פרטיים. אוצרת: רוית לצר. התערוכה תתמקד בעבודות חומר אקספרסיביות של אמנים קרמיקה בינלאומיים שנמצאות באוספים פרטיים בישראל.
בין העבודות:

Peter Voulkos
Rudi Autio
John Maltby
ועוד.

בגלריה הקטנה של בית בנימיני:  Look-alike: קרמיקה מאוסף מיקה אדלר.
אוצרת: עינב ברנס אליאסב
הכניסה חופשית כולם מוזמנים.
לאיוונט של העירייה בפייסבוק

 


חפצנות

‎אדמונד דה-ואל. אוסף יורם רוזנהיימר-200 . צלם אילן עמיחי

‎אדמונד דה-ואל. אוסף יורם רוזנהיימר 2005 . צלם אילן עמיחי

קול קורא להגשת הצעות להרצאות ליום עיון בנושא חפצים ואספנות

בית בנימיני המרכז לקרמיקה עכשווית
מרגע לידתנו אנו מוקפים באנשים ובחפצים. האינטראקציה הראשונית שלנו היא עם אנשים וחפצים כאחד, לשניהם אנו נקשרים, בשניהם אנו תלויים. הפסיכואנליטקאי דונלד ו. ויניקוט טבע את המושג "חפץ מעבר" - חפץ המסייע לפעוט לעבור ממצב של תלות למצב של עצמאות ובמובן מסוים מסמל עבורו את האם בתקופת ההיפרדות. וינקוט טען כי קיימת המשכיות בין השימוש שהילד עושה באובייקט הראשון שלו לבין השימוש של המבוגר במסורת התרבותית (חפצים תרבותיים מאוחרים ומתוחכמים יותר כגון יצירות אמנות), ככל שזו נעשית משמעותית בשבילו. מה הם, אם כן, החפצים שאנו בוחרים להקיף בהם את עצמנו בבגרותנו? האם גם בבגרותנו מדובר בתלות? אולי בצורך בלתי נשלט או שמא בתשוקה גדולה?

חפצים מעידים על בני אדם – על אלה שיצרו אותם ועל אלה המשתמשים בהם ומטביעים בהם את סימני הזמן שלהם, את ההיסטוריה הפרטית שלהם. החפצים המקיפים אותנו מצויים בתוך הקשר תרבותי וחברתי, והפונקציה שלשמה נועדו אינה בהכרח הסיבה העיקרית לבחירה בחפץ ספציפי והפיכתו לחלק אינטגרלי מסביבתנו, בעיקר בעולם בו אנו חיים היום - עולם הסובל "מעודף חפצים". פטישיזם, סטטוס חברתי, נחמה ומשמעות הם רק חלק מסיבות אפשריות להעדפת חפצים מסוימים על פני אחרים, ניכוסם ובעיקר איסופם.

במאמר שכתבה לקטלוג התערוכה "חיי מדף", מונה האוצרת תמי כץ פרימן מגוון מניעים לאיסוף חפצים בהם: חרדת הריק, דחף הכיבוש והבעלות, רכישת חלק ממורשת העבר (במקרה של חפצים עתיקים), אפשרות לחוות חיים בתקופות אחרות, הנצחה ועוד. לדבריה, “אוסף” הוא יותר מסך כל חפציו; הוא נתפס כאורגניזם פעיל הנמצא בהתהוות מתמדת, מחייב סדר ופרשנות ומשקף מעין סדר פנימי בנפשו של האספן. בעל האוסף הוא שקובע את החוקים, הזהות, השייכות, ההיררכיה, הערך הסימבולי והמשמעות של חפציו.

בכל הנוגע לאוספים של חפצי קרמיקה, קיימים בעולם אוספי קרמיקה חשובים ומרשימים, רובם כוללים פרטי קרמיקה היסטוריים מתקופות שונות וממקומות שונים בעולם, החל בחפצי קרמיקה מהתקופה הפרה קולומביאנית וכלה בפיגורינות הפורצלן של מפעל מייסן הגרמני. קיימים גם אוספים מוזיאליים ופרטיים של קרמיקה עכשווית, אך עושה רושם שאלה אינם נפוצים כמו אוספי אמנות עכשווית. בארץ ישנם מעט אוספים פרטיים משמעותיים של קרמיקה עכשווית בינלאומית הכוללים יצירות אמנות קרמיות כמו של פיטר וולקס (Peter Voulkos) ולוסי רי (Lucy Rie) וכן קרמיקה מקורית ישראלית. אספנות פרטית של קרמיקה תעשייתית ישראלית, שנוצרה במפעלים שונים שפעלו בישראל משנות ה-40 ועד שנות ה-90 של המאה ה-20, נפוצה כאן יותר, ואף ניתן למצוא עליה מספר טקסטים שנכתבו בשנים האחרונות, פוסטים רבים ברשתות החברתיות, נוכחות בירידי יד שנייה ושיח ער.

מהי אם כן משמעותם של חפצים בחיינו מעבר לתכליתם הפונקציונלית או הדקורטיבית? כיצד חפצים מתקבצים לידי אוסף ומה בהכרח הופך מקבץ חפצים לאוסף מוגדר? מה עומד בבסיס ה"יצר האספני" ומה מבדיל בין אספנות לאגרנות?

יום העיון, שיתקיים ביום שני 19.2.2018, יעסוק בסוגיות אלה, ידון במשמעותם של חפצים מבחינה תרבותית וחברתית, ויעמוד על תופעת האספנות העכשווית "הביתית"/"פרטית" בעולם רווי חפצים.

חוקרים, אספנים, מעצבים, אמנים ואוצרים מוזמנים להציע הרצאות באורך של כעשרים דקות בנושאים הבאים:

 • המניעים ליצר האספני ולפעולת האיסוף
 • על אהבת חפצים - פטישיזם
 • על הגבול הדק בין אספנות לאגרנות
 • מה הופך מצבור פריטים לאוסף?
 • כיצד מציגים אוסף ביתי? חללי תצוגה מעניינים
 • הפינטרסט כזירת איסוף עכשווית
 • מכירת חפצים והערכת חפצים
 • פלטפורמות מקוונות למכירת חפצים
 • חפצים מאולתרים
 • על תכליתם של חפצים
 • חפצים וזהות
 • על חפצים באמנות, בשירה, בספרות ובקולנוע ישראלי, בדגש על חפצי קרמיקה
 • שיטות קיטלוג מעניינות של אוספים ביתיים – לפי גודל/כרונולוגיה/צבע
 • אוספים של חפצי קרמיקה היסטוריים ועכשוויים
 • אוספים יוצאי דופן – מוזרים/נדירים/מעניינים
 • אוספים של מעצבים ואמנים

את ההצעות, הכוללות כותרת ותקציר בהיקף של עד 350 מילה, יש לשלוח לכתובת דוא"ל זו -  לא יאוחר מה- 23.12.2017.

במהלך חודש ינואר יתקבלו הודעות על השתתפות ביום עיון.

מארגנת הכנס: שירה סילברסטון, רכזת השתלמויות מיוחדות וימי עיון, בית בנימיני המרכז לקרמיקה עכשווית


Marina Stepanova Lanskaya כיתת אמן עם אמנית אורחת ממוסקבה

Marina Stepanova Lanskaya

Marina Stepanova Lanskaya

28.10.17 בשעה 20:30

 מרינה סטפנובה, אמנית קרמיקה מסיביר, תתארח אצלינו לכיתת אמן בה תציג את עבודותיה. סטפנובה נולדה במזרח סיביר, שם למדה אמנות והתמחתה בקרמיקה. מאז היא גרה ועובדת במוסקבה מזה 30 שנה. הציגה בתערוכות במוסקבה ובעולם, ועבודותיה נמצאות באוספים במוזיאונים ברוסיה, אנגליה, בהולנד, וסין. 

Marina Stepanova Lanskaya

Marina Stepanova Lanskaya


בהרצאתה תספר האמנית על עבודותיה, על דרכה האמנותית ותהליך ההתפתחות שלה עם החומר. כמן כן, תשקף לנו מבט על מצב הקרמיקה המודרנית ברוסיה, ותספר על כמה אמנים צעירים ומבטיחים בתחום. 

 הכניסה חופשית.

Marina Stepanova Lanskaya

Marina Stepanova Lanskaya


כיתת אמן – Avi Amesbury – אמנית אורחת בתוכנית שהות אמן

 

יום שלישי 24.10.17 בשעה 18:30
כניסה: 30 שקל - הרשמה מראש
חינם לסטודנטים של בית בנימיני

סדנת אמן | בניית יד פורצלן| Avi Amesbury

MASTERCLASS WITH Avi Amesbury | כיתת אמן – Avi Amesbury

MASTERCLASS WITH Avi Amesbury | כיתת אמן – Avi Amesbury

במסגרת תוכניות שהות אמן (רזידנסי) המתקיימות בבית בנימיני, תתארח האמנית האוסטרלית אבי איימסבורי בסטודיו .אבי יוצרת כלי פורצלן עדינים אותם היא נוהגת לעטר באמצעות חימרים כהים מסוגים שונים. בכיתת אמן היא תדבר על הדרך האמנותי, העבודות שלה והמחקר שהיא עושה לקראת התערוכה באוסטרליה.

MASTERCLASS WITH Avi Amesbury | כיתת אמן – Avi Amesbury

MASTERCLASS WITH Avi Amesbury | כיתת אמן – Avi Amesbury


כיתת אמן עם אמנית אורחת בתוכנית 'רזידנסי' בבית בנימיני – Nina Viktoria Naussed

Nina Viktoria Naussed

Nina Viktoria Naussed

יום ראשון 3.9.17 בשעה 19:30

כניסה: 30 שקל - הרשמה מראש

חינם לסטודנטים של בית בנימיני ולחברי אגודת הקרמיקאים

בחודשים אוגוסט-ספטמבר, תתארח בבית בנימיני אמנית צעירה ומוכשרת בשם Nina Viktoria Naussed  במסגרת תוכנית רזידנסי בסטודיו של בית בנימיני. נינה ויקטוריה, אמנית קרמיקה בת 30 מגרמניה, נשלחה לארץ דרך מוסד לאמנות בשם -  Kunststiftung Sachsen-Anhalt לעשות מחקר אמנותי-קרמי על התרבות הישראלית, תרבות היידיש וארכיטקטורה מקומית.

Nina Viktoria Naussed

Nina Viktoria Naussed

נינה מקבלת השראה משטחים עירוניים נטושים. שטחי הפקר של אתרי בנייה לדוגמא, שבהם היא רואה  כיצד הטבע כובש מחדש את המרחב העירוני ועושה לו reclaiming. בתהליך העבודה שלה בונה נינה מבנים ארכיטקטוניים ריקים כמו בניינים וחדרים נטושים, בהם היא פותחת חלונות שיהיה אפשר להציץ פנימה. בתוך המבנים שוררים רמזים לסיפורים וחוויות שהתרחשו בהם פעם. רגשות שבריריים, תשוקה שסופרה בין קירות שמשרים ביטחון. "לטובת עבודות אלה אני אוהבת להשתמש בחומר שאני יכולה למצוא בסביבה המקומית כמו חימר טבעי, אבנים ודברים קטנים".

Nina Viktoria Naussed

Nina Viktoria Naussed

במקביל למחקר הארכיטקטוני מתעסקת נינה באוספים ובאיסוף חפצים שמסקרנים אותה מהרחוב. "כל יום אני אוספת דבר אחד שאני מוצאת במהלך היום. ומאחסנת בשקית ניילון קטנה עליה מדבקה עם התאריך ומקום הימצאה. באוספים אני משלבת חפצם שאני מייצרת מחומר קרמי, כאשר אני מנסה ליצור חיקוי של החומרים השונים שבאוסף ומ טשטשת את הגבול בין מה שמצאתי למה שייצרתי".  גם כאן, החפצים נושאים בתוכם סיפורים שמסקרנים אותה. דברים שנראים ברחוב כמו זבל מקבלים הקשר חדש וערך חדש בעבודת האמנות שלה.

לאחרונה התנסתה נינה באיור של ספרי ילדים ביידיש ודרך ההרפתקאה הזו נחשפה לשפה והחלה ללמוד אותה. האותיות העבריות והסאונד שמזכיר גרמנית הלהיבו אותה מאוד והתעורר בה רצון להגיע לארץ ולחקור את השפה והתרבות מקרוב. מאז שהגיעה הספיקה לבקר כבר מספר פעמים במרכז לתרבות היידיש בשם "יונג יידיש" שממוקם בתחנה המרכזית , להכיר, ללמוד , לחקור ולקבל השראה.


כיתת אמן עם MARGARET ORORKE

כיתת אמן עם MARGARET ORORKE

כיתת אמן עם MARGARET ORORKE

יום חמישי 9.3.17 בשעה 16:00

כיתת אמן עם MARGARET ORORKE

כיתת אמן עם MARGARET ORORKE

בכיתת האמן שתעביר מרגרט אורורק בבית בנימיני, תדגים כיצד פתחה דרכים שונות לחיבור צורות מגוונות שנעשו בקפידה על הגלגל, לכדי אובייקט פיסולי שלם, מואר ומרגש.
במהלך ההדגמה תוקרן ברקע מצגת של עבודותיה המוגמרות כדי להדגים את את אופני הפצת האור של האובייקטים ברגע שמחוברים לחשמל.

כיתת אמן עם MARGARET ORORKE

כיתת אמן עם MARGARET ORORKE

בסיום ההדגמה תינתן אפשרות לשאול שאלות
עלות כניסה: 50 שקלים לסטודנטים של בית בנימיני וחברי אגודתהקרמיקאים , 70 שקלים לקהל הרחב.
הרשמה מראש – 03-5182257 או benyaminiccc@gmail.com

באדיבות המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בצלאל

 

כיתת אמן עם MARGARET ORORKE

כיתת אמן עם MARGARET ORORKE


כיתת אמן עם John Higgins

יום ראשון 26.2.17 בשעה 17:30

John Higgins master class | כיתת אמן

John Higgins master class | כיתת אמן

ג'ון היגינס , קרמיקאי אמן, קדר ופסל מביא מבט רענן וחופשי לקרמיקה ובאמצעותה מביע הערכה לאדריכלות מודרנית ולצורות עכשוויות.
היגינס עושה שימוש בטכניקות בניית יד ואבניים בחיתוכים מיוחדים, שכבות צבע וקו, היוצרים עומק והבעה מיוחדים.

בסדנא זו ישתמש Higgins בחמר בדרכים לא קונבנציונליות ומאד אקספרסיביות כדי ליצור עקבות של חריטות וצבע, בדרך ליצור צורה תלת מימדית.

מטרת הסדנא היא ליצור מגוון של צורות דרך עבודת משטחים, פיסול או/ו עבודת אבניים.

כשהצורה מוכנה ינחה Higgins כיצד לשנות או/ו לעוות את הצורה תוך כדי שימוש בסליפים צבועים, חריטות וחיבורים אקספרסיביים.
הרשמה מראש - 03-6874150

עלות: 50 שקל לסטודנטים בבית בנימיני וחברי האגודה 70 שקל לקהל הרחב

John Higgins master class | כיתת אמן

John Higgins master class | כיתת אמן


 

כתות אמן במסגרת סימפוזיון הקדרות הישראלי בתל-חי

במסגרת הסימפוזיון השנתי של אגודת אמני הקרמיקה והמכון לאמנויות בתל-חי יתארחו השנה 3 אמנים מחו"ל ויקיימו כיתות אמן בבית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית.

באדיבות קרן אאידה מארה"ב:
כיתת אמן עם Kathy Butterly

כיתת אמן עם Kathy Butterly | Masterclass with Kathy Butterly |

כיתת אמן עם Kathy Butterly | Masterclass with Kathy Butterly |

יום ראשון 25.12.16 בשעה 16:00

אמנית אמריקאית עטורת פרסים, בוגרת תואר שני באמנות מאוניברסיטת דיוויס בקליפורניה, השתתפה בשלל תערוכות מתום לימודיה ועד היום; מתגוררת ויוצרת בניו יורק; בולטת כאחת האמניות החדשניות ביותר בדורה.

מגדירה את עצמה "כציירת היוצרת נפחים תלת מימדיים באמצעות החומר". בעבודותיה מטשטשים גבולות הקראפט והאמנות העכשווית לכדי יצירה חדשנית, מקורית, חושנית, עטירת צבע ודימיון. יצירותיה מקורן בגלגל המסורתי, מבוססות על אובייקטים מוכרים בהם נעשית מאניפולציה של הצורה ונבדקים נואנסים דקים של שבירת מוסכמות ומתיחת גבולות.

Kathy Butterly

Kathy Butterly

יצירותיה אמנם קטנות מימדים אך עוצמתיות ביכולתן להביע בעת אחת, הומור ואימה פיתוי וסלידה ובהפיכת המוכר והידוע למשהו חדש, מוזר ומפתיע.

כניסה 70 שקל ו50 שקל לחברי אגודת הקרמיקאים וסטודנטים בבית בנימיני

הרשמה מראש: טל: 03-6874150 או אימייל

באדיבות רות קורמן והDESIGNER CRAFT FOUNDATION כיתת אמן עם שני אמנים

יום רביעי 4.1.17 בשעה 16:30

Kim Jin Eui

Kim Jin Eui

Kim Jin Eui

קדר, במקור מדרום קוריאה, יוצר ומתגורר באנגליה, בעל תואר שני ושלישי (MA, PHD) מ –

Wales  Cardiff School of Art & Design,  השתתף בתערוכות רבות באנגליה וברחבי אירופה.

מונע על ידי מחקר אינטנסיבי, דימויים מתוחכמים וביצוע מהודק ומדויק, האמן צבר בשנים האחרונות מוניטין בשדה הקרמיקה העכשווית כקדר מחונן ומתוחכם. יוצר כלים על הגלגל, מעוטרים בדייקנות מירבית ומעוררת פליאה, בפסים בסולם צבעי האפור למיניהם. הגוונים השונים יוצרים אשליה אופטית מדהימה הנגלית לעין ומובנת אך ורק מתוך נגיעה ומישוש.

כדברי האמן: "Touching is the only way of revealing”

Ray Silverman

Ray Silverman

Ray Silverman

קדר יליד אנגליה, גדל והתחנך בלונדון. החל את לימודי הקרמיקה בגיל מאוד צעיר וזכה להתמחות תחת ידם האמונה של Lucie Rie ו - Hans Coper.

האמן התגורר בישראל בין השנים 1968-1971 ועבד כמעצב בכיר במפעל הקרמיקה 'לפיד'. שימש שנים רבות כמרצה בכיר ב- Goldsmiths' College והתמחה בפיתוח גלזורות ייחודיות בעלות טקסטורות וצבעוניות מדמת נופי טבע. יוצר כלים על הגלגל במילון צורני בהשראת מוריו, מחופים בגלזורות שהן תוצר מחקרו רב השנים.
כניסה 70 שקל ו50 שקל לחברי אגודת הקרמיקאים וסטודנטים בבית בנימיני

הרשמה מראש: טל: 03-6874150 או caai@bezeqint.net


דוח מצב / רזידנסי - תערוכה - יום עיון

יום שישי 25.11.16 בשעה 10:30

בתום חודש של מפגש, לימוד, יצירה, ודיון, ומיד אחרי פתיחת התערוכה "פוסטקולוניאליזם?", נקיים אירוע נעילה של הפרויקט. יוצרים מקומיים וממדינות שונות בעולם שהשתתפו בפרויקט, יציגו את תהליך היצירה שלהם ויבחנו על רקע זה את ההיבטים של העבודה שנוצרה על ידם עבור התערוכה. התמורות הגלובליות והשינויים הפוליטיים-תרבותיים ידונו מנקודת מבטם של היוצרים, תוך התייחסות לשאלות המורכבות שעלו במהלך חודש של עבודה ולימוד.
ההרצאות תתקיימנה בשפה האנגלית

משתתפים:

Wendy Gers - Curator

Ayelet Zohar / Sharbani Das Gupta / Manal Morcos / Rock Wang  / Modisa Motsomi /Anthony Stellaccio / Hagar Mittelpunkt / Corwyn Lund  

כניסה חופשית - הרשמנה מראש  
אימייל
03-5182257

Postcolonialism


"פוסטקולוניאליזם?": תכנית הרצאות

בשיתוף עם אקדמיות:

בצלאל – אקדמיה לאמנות ועיצוב / מכללת אורנים / המכללה האקדמית תל חי / מרכז אמנות גבעת חביבה / שנקר – הנדסה. עיצוב. אמנות / – HITמכון טכנולוגי חולון / הגלריה לאמנות אום אל פאחם / הקובייה מקום לאמנות  / בית בנימיני – המרכז לקרמיקה עכשווית

יום שבת, 5.11, 11:00 – 13:30

בוקר הרצאות
בית בנימיני המרכז לקרמיקה עכשווית
כניסה חופשית

Katya Izabel Filmus

אמנית זכוכית ילידת הארץ, מתגוררת ופועלת כיום באנגליה.

בוגרת המחלקה לקרמיקה וזכוכית באקדמיה לאמנות ועיצוב, בצלאל, תואר שני בהצטיינות מאוניברסיטת סאנדרלאנד והתמחויות מקצועיות בסקוטלנד ובארה"ב. עבודותיה מוצגות בחללים ציבוריים שונים ומגוונים כבתי חולים, שדות תעופה וכד'. מציגה בכל העולם.

Pablo Ponce

פבלו, יליד ארגנטינה, אמן מיצבים ווידיאו ארט וקרמיקה בעל רקע מעולם התיאטרון. בוגר לימודי עיצוב במה ותפאורה בארגנטינה מתגורר ועובד כיום באמסטרדם לאחר שסיים את לימודיו במחלקה לקרמיקה באקדמיתGerrit Rietveld . יש לו ניסיון רב כמעצב במה ותפאורה כמו גם כאמן חזותי עצמאי. הוא הציג את עבודותיו בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות בגלריות, פלטפורמות אמנות שונות ובמוזיאונים.

Danijela Pivašević Tenner

דניאלה ילידת סרביה חיה ויוצרת כיום בגרמניה.  סיימה תואר שני באקדמיה לאמנות בברלין. קיבלה מלגת לימודים  ב  Neumunster במרכז ללימודי קרמיקה בו היא מרכזת כיום תכניות רזידנסי לסטודנטים מקומיים ובינלאומיים. היא אמנית פעילה, משתתפת בתערוכות קבוצתיות ובתכניות רזידנסי ברחבי העולם.

טליה טוקטלי

אמנית פעילה, עטורת פרסים, בוגרת האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל ומרצה בכירה במחלקה לעיצוב קראמי וזכוכית של האקדמיה. עורכת את כתב העת 1280 של אגודת אמני הקרמיקה בישראל.

רונית צור

אוצרת ואמנית פעילה, קרמיקאית ופסלת.
בוגרת החוג למתמטיקה וחטיבה בלימודי תולדות האמנות, האוניברסיטה העברית ירושלים.
הציגה בשלל תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל.
עובדותיה בחומר חשוף מתקשרות לטבע, לצבעים ולתרבות המקומית.

מגדלנה חפץ

אמנית קרמיקה, בוגרת האקדמיה לאמנות בברלין והאקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. הציגה  תערוכות יחיד רבות והשתתפה בעשרות תערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל. שימשה שנים רבות יושבת ראש אגודת אמני הקרמיקה בישראל. במסגרת עבודתה יזמה ואצרה תערוכות רבות והשתתפה בסימפוזיונים בינלאומיים. פעלה רבות לקידום מעמדה של אמנות הקרמיקה בשדה האמנות המקומית  והבינלאומית.

יהונתן הופ

אמן, מעצב, מרצה, יוצר פורה. בוגר התוכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בהצטיינות מהאקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. מנהל כיום סטודיו לעיצוב בשם "Typical Local" המתמחה בעיצוב וייצור קרמיקה.
מרצה לעיצוב בשנקר, בתוכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל ובפקולטה לעיצוב תעשייתי בHIT חולון.

אווה אבידר

אמנית, פסלת, בעלת תואר שני בפיסול  מה ROYAL COLLEGE OF ART בלונדון, עטורת פרסים ומוניטין
מרצה במוסדות להשכלה גבוהה ברחבי הארץ:
אקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, מכללת שנקר, מכללת אמונה, מדרשה לאמנות בבית ברל.
ריכזה בעבר את המחלקות לאמנות וקרמיקה במדרשה ובשנקר.


יום שני, 7/11, 10:00-16:00
יום ראשון, 27/11, 10:00-16:00

סדנת אמנית בזכוכית
בגבעת חביבה –סדנה בתשלום להרשמה: 04-6309262 - אימייל

Katya Izabel Filmus

אמנית זכוכית ילידת הארץ, מתגוררת ופועלת כיום באנגליה.
בוגרת המחלקה לקרמיקה וזכוכית באקדמיה לאמנות ועיצוב, בצלאל. בעלת תואר שני בהצטיינות מאוניברסיטת סאנדרלאנד והתמחויות מקצועיות בסקוטלנד ובארה"ב. עבודותיה מוצגות בחללים ציבוריים.


יום שלישי 8.11.16 , 17:00

הרצאה
אודיטוריום למדעים קמפוס מערבי מכללת תל חי
כניסה חופשית

Pablo Ponce

פבלו, יליד ארגנטינה, אמן מיצבים ווידיאו ארט וקרמיקה בעל רקע מעולם התיאטרון. בוגר לימודי עיצוב במה ותפאורה בארגנטינה מתגורר ועובד כיום באמסטרדם לאחר שסיים את לימודיו במחלקה לקרמיקה באקדמיתGerrit Rietveld . יש לו ניסיון רב כמעצב במה ותפאורה כמו גם כאמן חזותי עצמאי. הוא הציג את עבודותיו בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות בגלריות, פלטפורמות אמנות שונות ובמוזיאונים.


יום שני 14.11.16 , 13:00 – 14:00

הרצאות Anthony Stellaccio, Neha Kudchadkar
בצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב
כניסה חופשית

Anthony Stellaccio

אמן אמריקאי פעיל ביותר. בוגר לימודי פולקלור מאוניברסיטת קנטאקי, אמנות וקרמיקה מאוניברסיטת מרילנד. התמחה בלימודי אוצרות כמלגאי של ה – Smithsonian Institute   והתמחויות מקצועיות בלטבייה, דנמרק, הונגריה ויפן. עוסק בין השאר באמנות, כתיבה, אוצרות, עבודה מוזיאלית, שיפוט בתערוכות ופרויקטים תרבותיים בין תחומיים. משתתף פעיל בסימפוזיונים בינלאומיים, הציג עבודותיו בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות רבות בארה"ב וברחבי העולם.

Neha Kudchadkar

אמנית רב תחומית העוסקת באמנות חזותית ופרפורמנס, מייסדת ומנהלת קולקטיב לאומנויות הבמה
פועלת ויוצרת כיום במומבאי, הודו
בוגרת ה - Royal College of Art, London והפקולטה  לאמנויות - M.S.U., Baroda.
מגוון עיסוקיה רבים, בין השאר: רקדנית, קרמיקאית, חוקרת, מורה, צלמת, אוצרת, פסלת,
כוריאוגרפית, שחקנית ואקטיביסטית וכול זאת על מנת  להרחיב ולהעמיק את יכולותיה כאמנית וכיוצרת.


יום שלישי 15.11 16:00

הרצאה
HIT מכון הטכנולוגי חולון, כניסה חינם

Rock Wang

מעצב יליד טייוואן בעל תואר שני בעיצוב תעשייתי מהאקדמיה לעיצוב באיינדהובן, הולנד.

הוא מעצב פעיל, עבד בעבר עם פיליפס וקבוצת Droog Design  ההולנדית; בטייוואן ניהל מרכזי עיצוב שונים.

עובד על פרויקטים שונים ולאחרונה השתתף בתערוכת עיצוב טיוואני בטריאנאלה של מילאנו עם קבוצת עבודות (אגרטלים וקערות) מלבנים ובטון. הסדרה  יוצקת משמעות חדשה לחומרים הגולמיים הגסים ומשכילה ליצור אובייקטים מעודנים ואלגנטיים מלבנים ובטון.

 _______________________________________________________________________________

ביום חמישי 17.11 , 19:00

סדנת אמנית עם Neha Kudchadkar, הרשמה מראש 02-5456222
הקובייה, רח' יהושוע יבין 13, ירושלים 

Neha Kudchadkar

אמנית רב תחומית העוסקת באמנות חזותית ופרפורמנס, מייסדת ומנהלת קולקטיב לאומנויות הבמה
פועלת ויוצרת כיום במומבאי, הודו
בוגרת ה - Royal College of Art, London והפקולטה  לאמנויות - M.S.U., Baroda.
מגוון עיסוקיה רבים, בין השאר: רקדנית, קרמיקאית, חוקרת, מורה, צלמת, אוצרת, פסלת,
כוריאוגרפית, שחקנית ואקטיביסטית וכול זאת על מנת  להרחיב ולהעמיק את יכולותיה כאמנית וכיוצרת. הציגה בערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות רבות בארה"ב וברחבי העולם.


יום חמישי 17.11 , 12:30

הרצאה
שנקר, בניין עלית, כניסה חינם

Corwyn Lund

אמן קנדי רב תחומי בוגר לימודי אמנות ועיצוב מאוניברסיטת אלברטה  ולימודי ארכיטקטורה  מאוניברסיטת טורונטו, קנדה. כיום מתגורר ופועל בטורונטו לאחר מספר התמחויות מקצועיות בסין ובהולנד. עבודותיו מצויות באוספים בינלאומיים חשובים ובין השאר הוצגו בחללי תצוגה אלטרנטיביים ובאתרים ציבוריים עירוניים. קורי עוסק בכתיבה ומאמריו פורסמו במספר כתבי עת לאמנות ופיסול


יום חמישי 17.11 , 12:00

הרצאה
אורנים, בית הספר הבינלאומי

Modisa Motsomi

טים – הכולבויניק כפי שהוא מכנה את עצמו – הוא אמן רב תחומי יליד בוטסואנה,עובד ולומד כיום בדרום אפריקה ובוטסואנה.  עוסק בצילום, פיסול קראמי, עבודות ווידיאו  ופרפורמנס. השתתף בתערוכות רבות בדרום אפריקה, קניה, סין ובריטניה.

התומכים בפרויקט:

 • מפעל הפיס
 • עיריית תל אביב
 • AIDA – Association of Israel’s Decorative Arts
 • Taipei Economic and Cultural Office, Tel Aviv
 • משרד התרבות והספורט
 • קרן יהושוע רבינוביץ'
 • Liaep – Lighton International Artists Exchange Program
 • עמותת אמנים יוצרים בישראל
 • ארטפורט

23-25.6.16 אירועי פתיחת הקיץ בקרית המלאכה – אמנות = מוזיקה = מלאכה

אירועי פתיחת הקיץ בקרית המלאכה

אירועי פתיחת הקיץ בקרית המלאכה | Summer Festival in Kiryat Hamelacha

סדנאות יצירה לילדים ומבוגרים, הופעות מוזיקה, סטודיואים פתוחים, וידאו ארט על בנייני הקרייה
חינם לציבור

סוף שבוע אמנות בקריית המלאכה

סוף שבוע אמנות בקריית המלאכה

 

**מפות עם ציון הפעילויות יחולקו בימי האירוע ב- 3 מוקדים: בית בנימיני, מקום לאמנות, ואלרמפה

סופ"ש קרית המלאכה - מפה

סופ"ש קרית המלאכה - מפה

יום חמישי 23.6.16

הגלריות פתוחות עד 22:00 – הקרנות וידיאו ארט על הבניינים וסטודיואים פתוחים

יום שישי

10:00-14:00 אירוע אמנות-מלאכה "שביל האבניים"– סיורים בבתי המלאכה והדגמות אובניים
סוף שבוע פעיל לקהל הרחב באזור (מבוגרים וילדים) בשיתוף בתי מלאכה.
במהלך בוקר יום שישי עד הצהריים יפוזרו מספר עמדות אבניים בתוך בתי המלאכה בשכונה, והקהל הרחב יוזמן לצפות ביצירה במקום ולשמוע על היסטוריה של בתי המלאכה. סיור מודרך יצא בכל שעה עגולה 10 – 11 – 12 – 13

יום שבת 11:00-14:00

פעילות של תבניות יציקה בסטודיו
ביום שבת נקיים פעילות בתוך בית בנימיני במסגרתה תודגם לקהל יציקת חומר לתבניות ותתאפשר התנסות חווייתית של המבקרים במקום. כמו כן, יתקיימו במקביל סיורים בתערוכות המוצגות
11:30 תצפית מודרך מגג בית בנימיני עם רועי פביאן – וסיור בתערוכה החברה לשיקום המלאכה בקרית בתל אביב יפו עם האוצרת שלומית באומן
13:00 סיור מודרך בתערוכה משכפלת עם המעצבים ואוצרים – נעמה שטיינבוק ועידן פרידמן מסטודיו REDDISH
בנוסף לגלריות וסטודיואים פתוחים יהיה אפשר
לבקר בקולקטיב קוצ'ינט – לפליטות מאפריקה ולהשתתף בפעילות סריגה, הגשת קפה מסורתי ולקנות סלים
אלרמפה יחגוג יומולדת 4 שנים עם בזאר בגדים יד שניה, מוזיקה, הופעות חיות ומסיבה בשבת בשעה 17:00


קריית המלאכה – דמוגרפיה, חזות ויצירה

קריית המלאכה – דמוגרפיה, חזות ויצירה

קריית המלאכה – דמוגרפיה, חזות ויצירה

 יום עיון: יום שני 27.6.2015   14:30

ב-1965 נחנכה קריית המלאכה החדשה של תל אביב-יפו. הקמת הקריה נועדה לספק מענה יעיל ועדכני למצוקת התעשייה והמלאכה הזעירים בעיר, ובנייניה הכילו מאות עסקים. מאז ועד היום נפתחו ונסגרו בקריה בתי עסק רבים ומגוונים, ובשנים האחרונות חל בה שינוי עם כניסתם של אמנים למבנים, פתיחתן של גלריות והפיכת קירות הבניינים לכלי ביטוי ויזואלי של אמני רחוב. בית בנימיני נפתח לפני חמש שנים באזור קריית המלאכה בתל אביב, שמהווה כיום את לב העשייה האמנותית בארץ. יום העיון מבקש לבחון את השינויים החברתיים והחזותיים שעברו על קריית המלאכה, תוך התייחסות להיסטוריה של המקום, לדיאלוג בין החדש לישן, ולזה שבין בתי המלאכה, האמנים, בתי העסק והגלריות

14:30 דברי פתיחה וברכות – מרסל קליין, מנהלת בית בנימיני

14:40 רועי פביאן, אמן, עוסק במחקר אורבני - החברה לשיקום המלאכה בתל אביב-יפו

17:20-15:40 שינויים חברתיים לצד יצירה חדשה ומתפתחת

סבסטיאן ולרשטיין, מנהל מרכז הגר למחקר ופיתוח מדיניות דיור חברתי, הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב – דיור חברתי ככלי למניעת ג'נטריפיקציה
לילך צור בן-משה, מייסדת ומנהלת עמותת 'הופכות את היוצרות' – זנות ברחוב למטה, אמנות בסטודיו למעלה
רעי דישון, מייסד/שותף בעמותת המקום לאמנות בקרית המלאכה ומדריך סיורי תרבות בתל אביב - הם קוראים לזה גרפיטי – אני קורא לזה אמנות במרחב הציבורי
דבורה מורג, אמנית – פועלת אמנות

17:20 – 18:00 הפסקה

18:00 – 19:40 מלאכות נעלמות, טכנולוגיות ישנות וחדשות

מיטל כץ, מעצבת ויזמית - סיפורם של בעלי מלאכה שנעלמים מן העולם
ורד שתיל, בעלת סטודיו לעיצוב וחידוש רהיטים M.A.Y Vintage – לחיי התמימים ודוברי האמת – סיפורו של מפעל משפחתי
Reddish - נעמה שטיינבוק ועידן פרידמן, סטודיו לעיצוב – חפצים יוצרים חפצים
ערן אפלבוים, מורה ומעצב – תדפיס לי שני קוטג' בבקשה

חניה ב-20 ₪ לאורחי בית בנימיני במגרש החניה ברחוב בר יוחאי 21
מספר המקומות מוגבל, יש לאשר השתתפות מראש בטלפון או באמצעות מייל:
benyaminiccc@gmail.com או 03-5182257
עלות כניסה: 65 ₪, לחברי אגודת אמני קרמיקה בישראל ולסטודנטים – 50 ₪

על ההרצאות:

החברה לשיקום המלאכה בתל אביב-יפו

תולדות הקמת קריית המלאכה בתל אביב-יפו, סקירת הערכים האדריכליים שלה והמבנה האורבני. סקירה וניתוח היסטורי-עירוני כחומר גלם לאמנות פלסטית, תוך הסבת החלל הגלרי ליצירת אמנות בזכות עצמו.
רועי פביאן, אמן, עוסק במחקר אורבני

דיור חברתי ככלי למניעת ג'נטריפיקציה

תהליכי ג'נטריפיקציה משפיעים על מחירי הדיור. מחירים גבוהים יותר יוצרים רווח עבור תושבים ומשקיעים המחזיקים דירות בבעלות אך מהוויים איום עבור שוכרים ותושבים בעלי הכנסה בינונית ונמוכה. ההרצאה תתמקד בשאלה האם וכיצד דיור חברתי- דיור ציבורי ודיור בהישג יד, יכול לשמש פתרון למניעת דחיקה של אוכלוסיות מוחלשות עקב ג'נטריפיקציה.
סבסטיאן ולרשטיין, מנהל מרכז הגר למחקר ופיתוח מדיניות דיור חברתי, הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב

זנות ברחוב למטה, אמנות בסטודיו למעלה

קריית המלאכה היא זירת זנות ותיקה, בעשור האחרון כמעט רק של טרנג'נדריות. השינוי שעבר על המתחם, הפיכתו לפעיל תרבותית גם בשעות הלילה, והאופי האמנותי, מעלים שאלות על יחסי כוחות במרחב עירוני. מעט על מבטן של הנשים בזנות על יחסים אלה, כפי שעולה משיחות עמן, ועל זנות בכלל.
לילך צור בן-משה, מייסדת ומנהלת עמותת 'הופכות את היוצרות'

הם קוראים לזה גרפיטי – אני קורא לזה אמנות במרחב הציבורי

מה בין גרפיטי לאמנות במרחב הציבורי, מה בכלל קורה במרחב הציבורי, מה זאת אמנות, ומה יש בקריית המלאכה.
רעי דישון, מייסד/שותף בעמותת המקום לאמנות בקרית המלאכה ומדריך סיורי תרבות בקריה ובתל אביב – אם זה עבור עיריית תל אביב, במסגרת הגלריה או באופן פרטי

פועלת אמנות

הייתי האמנית הראשונה במקום. סיפור גילוי המקום והגעתי לקריית המלאכה והסיבות להתמקמות שלי באתר זה. ההשפעה ,שהייתה ועדיין קיימת, של המקום על עבודתי.
דבורה מורג – אמנית

סיפורם של בעלי מלאכה שנעלמים מן העולם

הסיפור שטרם סופר על בעלי המלאכה שנעלמים מן העולם נולד מתוך הסיור – "בעקבות מקצועות שנעלמים מן העולם" המספר דרך עיני המדריכה מיטל כץ את הסיפור של הדור שהקים את המדינה ועבד כל חייו בעבודת כפיים. מה קרה להם ברבות השנים, ואיך השינוי הגלובלי עם כניסת עידן ההייטק והיבוא הזול מסין השפיע עליהם ומדוע הסיפור שלהם הוא בעצם הסיפור של כולנו.
מיטל כץ, מעצבת ויזמית

לחיי התמימים ודוברי האמת – סיפורו של מפעל משפחתי

סיפורו של המפעל המשפחתי מ.א.י שייצר כלי אלומיניום שימושיים, שהיו נפוצים בכל בית בישראל החל משנות החמישים של המאה הקודמת. המשכו של הסיפור בסיפורה של בת הדור השני במשפחה, ורד שתיל, המעצבת ומחדשת רהיטי ווינטג' מאותה תקופה.
ורד שתיל, בעלת סטודיו לעיצוב וחידוש רהיטים M.A.Y Vintage .

חפצים יוצרים חפצים

תבניות משרתות אותנו בכל תחומי החיים. אנו משתמשים בהן בעצמנו כשאנו אופים עוגה, או מקפיאים קוביות קרח. אבל, מרביתן נחבאות מהעין, והן חכמות ויפות. ההרצאה תעסוק בפואטיקה של הייצור, בחפצים שיוצקים משמעות ובהמצאתיות האנושית שבונה את עולמנו.
‏Reddish- נעמה שטיינבוק ועידן פרידמן, סטודיו לעיצוב

תדפיס לי שני קוטג' בבקשה

הרצאת מבוא להדפסה תלת ממדית, לאן היא מתקדמת ואיך משנה תחומי עשיה מתכשיטנות ועד רפואה .
ערן אפלבוים, מורה ומעצב


הרצאת אורח: שרן אלרן - מעצב

שרן אלרן - מעצב

שרן אלרן - מעצב

שרן אלרן הוא מעצב ישראלי בעל תואר שני לימודי קרמיקה, ותואר ראשון בפיזיקה והנדסת תוכנה. אלרן מתעניין באופן שבו הטכנולוגיה יכולה לעודד פיתוח של צורות חדשות ושיח עיצובי חדש. בזכות הרקע שלו בפיזיקה והנדסה, הוא חוקר נוסחאות מתמטיות פשוטות אשר מסוגלות לייצר מערכות מורכבות אותן הוא מכיל ביצירה. עבודותיו מבוססות על תבניות מודולרית שניתן לפרק ולהרכיב אות מחדש בקומפוזיציה שונה, ונועדו לייצר סדרה של מוצרים שונים זה מזה במקום שכפול של אותו האובייקט.

שרן אלרן - מעצב

שרן אלרן - מעצב

בנוסף, אלרן חבר בקבוצת מעצבים שנקראת lightexture, המתמחה בעיצוב תאורה. בהקשר הזה הוא משתמש באור כחומר גלם ומברר כיצד אור יכול להגדיר שטח ולרכך סביבה אדריכלית נוקשה.

הרצאת אורח: שרן אלרן - מעצב

שרן אלרן - מעצב

ההרצאה תתקיים בתאריך ה 17.4 יום ראשון, בשעה 20:00

הרשמה מראש - כניסה ללא תשלום
טל: 03-5182257 או benyaminiccc@gmail.com

שרן אלרן - מעצב

הרצאת אורח: שרן אלרן - מעצב


כיתת אמן עם Margaret O'Rorke  מאנגליה

ביום רביעי 2.3.16 בשעה 17:00

"The translucency of fine high-fired porcelain has led me...to throw forms which give light. These ideas stem from the nature of the material, forms that can grow from the potter's wheel, the process of firing and a sense of adventure with light and space"

Two flying forms | Margaret O'Rorke

Two flying forms | Margaret O'Rorke

מרגרט אורורק (Margaret O'Rorke ) היא אמנית קרמיקה בריטית, החוקרת ומפתחת רעיונות למוצרים שניתן להפיק באופן תעשייתי, לטובת צרכים ביתיים ואישיים בקנה מידה גדול ומסחרי.

שקיפות הפורצלן בשריפה גבוהה סקרנה וסחפה את דימיונה, והובילה אותה ליצירת צורות פיסוליות שמפיקות אור בעבודת גלגל. לאחר דיפלומה בציור מבית הספר לאמנות בצ'לסי, ותואר בקרמיקה מבית הספר לאמנות Camberwell, בו למדה עם האמנית Lucie Rie ,  היא הקימה סטודיו באוקספורד בשנת 1980 בו יצרה ועיצבה גופי תאורה מפורצלן. בתחילה כקדרית בייצור אישי בסטודיו, ולאחר מכן בייצור תעשייתי.

כיום ממשיכה אורורק ליצור כקדרית בסטודיו הפרטי שלה, לצד העיצוב והייצור הקנה מידה מסחרי. היא חברה באקדמיה הבינלאומית לקרמיקה וב - Crafts Potters Association. בשנת 2010- הוציאה ספר בשם "חומר אור ומים" אשר פורסם על ידי A&C Black. עבודתיה הוצגו בגלריות ברחבי העולם, בניהן גלריית Besson בלונדון וגלריית הקרמיקה באוקספורד, אנגליה.

Margaret O'Rorke

Margaret O'Rorke


 

כיתת אמן עם  Rafa Perez – הרצאה והדגמה

יום ראשון 21.2.16 בשעה 14:00

הזמנת מקום מראש – 03-6874150
כניסה: 100 שקל או 70 שקל לחברי אגודת הקרמיקאיים וסטודנטים בבית בנימיני

Rafa Perez master class

Rafa Perez master class

Rafa Perez הינו אמן חומר המשלב טכניקות ומספר רב של חומרים בעבודותיו. הוא מנצל את כישוריו הווירטואוזיים "להפתיע" את עצמו ואת הקהל ביצירת חיבורים ייחודיים של סוגי חומר, שריפות בטמפרטורות שונות וטכניקות אמנות שונות. אלה לדבריו, הן פועל יוצא של האובססיה שלו לערוך בדיקות וניסויים אין סופיים בסטודיו. התוצאות לפיכך הן כביכול בלתי מבוקרות ומפתיעות וכמעט בלתי אפשריות אך למעשה הן מכוונות ע"י האמן.
Perez מציין כי עבודתו מבוססת ראשית דבר על נקודת מבט אישית וראייה "בעיניים פקוחות" שאותה הוא מנסה להעביר לתוך עבודותיו: "אני מעריך את עבודותיי כמוצלחות אם בעת פתיחת התנור אני מופתע למראן וכביכול לא מזהה אותן כפרי יצירתי."
פרז מייצר "נופים" ובאפן פרדוקסלי נותן ליד הגורל לקבוע את תצורתן בתנור באמצעות ידו המיומנת והמכוונת.

רפה פרז מגיע לארץ בחסות הגלריה 8 ביפו ואגודת אמני הקרמיקה


כיתת אמן עם Paul Chaleff מארה''ב

ביום רביעי 6.1.16 בשעה 16:00

Paul Chaleff

Paul Chaleff | master class

הזמנת מקום מראש - כניסה חינם

Paul Chaleff

אמן אמריקאי, מחלוצי השריפות בתנורי עץ בארה"ב, חי ויוצר בניו יורק עבודות קדרות ופיסול אבסטראקטי גדול מימדים. יצירתו מינימאליסטית ומאופקת, חפה מאלמנטים דקורטיביים, חיונית, עוצמתית ומושפעת מהאסתטיקה והפילוסופיה של המזרח הרחוק. עבודותיו מצויות באוספים רבים וחשובים ברחבי ארה"ב והעולם, בין השאר:
Metropolitan Museum of Art, N.Y
Museum of Modern Art, N.Y
Los Angeles County Museum of Art, CA


כתות אמן במסגרת סימפוזיון הקדרות הישראלי בתל-חי

במסגרת הסימפוזיון השנתי של אגודת אמני הקרמיקה והמכון לאמנויות בתל-חי יתארחו השנה 3 אמנים מחו"ל ויקיימו כיתות אמן בבית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית.
באדיבות קרן אאידה מארה"ב:
האמן Bennett Bean
כתת אמן – יום חמישי 3.12.15 בשעה 19.00

וידאו קליפ מהרצאתו של אמן הקרמיקה Bennett Bean בבית בנימיני

 


באדיבות רות קורמן וה DESIGNER CRAFT FOUNDATION מאנגליה:
האמניות Nuala O'Dnovan ו – Sara Moorhouse
כתת אמן – יום שלישי 15.12.15 בשעה 17.00

יש להזמין מקום מראש: 03-6874150
כניסה: 70 שקל לאירוע ו-50 שקל לחברי האגודה וסטודנטים בבית בנימיני

Bennett Bean

Bennett Bean אמן קרמיקה אמריקאי מתגורר ב- Blairstown, New Jersey בעל תאר ראשון באמנות מאוניברסיטת Iowa ותאר שני מ - Claremont Graduate University
מאז 1979, בעל סטודיו עצמאי.

Bean עוסק במגוון רחב של מדיות באמנות כולל פיסול באבן, ציור, מתכות יקרות, צמר ואריגת משי, נייר וקלף.
עיקר עיסוקו הוא יצירה בחומר וציור על כלים והוא ידוע בעיקר בזכות קערות החרס בטכניקת שריפת בור ופיתוח מספר רב של טכניקות עיטור המבוצעות לאחר השריפה.
עבודותיו מוצגות בגלריות רבות ובאוספים של מוזיאונים גדולים ברחבי ארה"ב, כולל מוזיאון ויטני לאמנות אמריקנית ואוסף האמנות של הבית הלבן.

Sara Moorhouse

Sara Moorhouse אמנית קרמיקה אנגליה מתגוררת ב Cardiff, בעלת תאר PhD Ceramics מאוניברסיטת- UWIC School of Art and Design, Cardiff
Moorhouse החלה לחקור ולפתח את עבודתה מבחינת צבע ותפיסה מרחבית ב- 2003 עם לימודיה לתואר שני והמשיכה במחקר במהלך לימודי הדוקטורט. במחקרה בחנה את הדרכים שבהן מרחבי נוף משתנים בהתאם לצבעים המשתנים של עונות השנה, מזג אוויר, זמן ועיבודים חקלאיים.
הגילו כי הצבעים מתנהגים באופן שונה על פני מרחב תלת-ממדי מאשר על משטח דו-ממדי, הביאו אותה לחקור ולפתח את תגובתה האינטואיטיבית לסצנות נוף, צבע וצורה וליישם את מסקנותיה על קערות החומר, אותן היא יוצרת. אלה משמשות עבורה "משטח קנבס" לציורים לסצנות נוף משתנות, באמצעות הגודל, העומק הצורה והצבע.

וידאו קליפ מהרצאתה של אמנית הקרמיקה Sara Moorhouse בבית בנימיני

 


Nuala O'Donovan

Nuala O'Donovan היא אמנית קרמיקה אירית מתגוררת ב Cork, בעלת תאר BA בעיצוב מאוניברסיטת Middlesex U.K. ותאר MA מ - Crawford College of Art and Design
Nuala היא פסלת המשלבת בעבודותיה תבניות וצורות רגילות וקבועות עם מאפיינים של דפוסים וצורות מן הטבע, שאינם סדירים וקבועים. העבודות מאד מורכבות וכול אחד מהפרטים נעשה בנפרד, בבניה איטית הנמשכת לאורך שבועות וחודשים.
הצורות הסופיות הן תוצאה של תגובה אינטואיטיבית לכיוון שהעבודה עצמה מפתחת ולחוסר הרגולריות של מרכיביה.

וידאו קליפ מהרצאתה של אמנית הקרמיקה Nuala O'Dnovan בבית בנימיני

// ארועים 2015

פרטים אודות אירועים שהתקיימו במהלך שנת 2015 בבית בנימיני

// ארועים 2014

פרטים אודות אירועים שהתקיימו במהלך שנת 2014 בבית בנימיני

// אירועים 2011-2013

אירועי אמנות וקרמיקה בבית בנימיני: אמנים אורחים מחוץ לארץ, כיתות אמן, הקרנות, סיורים בתערוכה, בנושאי קרמיקה, קדרות, עיצוב ואמנות